УДЦР взяв участь у засіданні Міжнародного Союзу Електрозв’язку в Женеві опубліковано 17 березня 2020 року о 14:44

УДЦР взяв участь у засіданні Міжнародного Союзу Електрозв’язку в Женеві

У м. Женева, Швейцарської Конфедерації завершилося засідання Групи доповідачів з Питання Q15/11, пленарне засідання Робочої групи 3/11 та пленарне засідання Дослідницької комісії 11 Сектору стандартизації електрозв’язку МСЕ, в яких брав участь делегат від України – заступник директора ДРЗП УДЦР В’ячеслав Гоненко.

Як розповів Вячеслав Гоненко прес-службі, під час засідань було розглянуто, обговорено та внесено відповідні правки до 21-го документу, який безпосередньо стосується діяльності групи.

«Одним із найважливіших питань, яке розглянуто під час засідань, це підготовка до затвердження проекту нової рекомендації МСЕ-T Q.5051 “Концептуальні рішення щодо боротьби з використанням викрадених мобільних пристроїв”», - зазначив він.

Документ, який розглядався на засіданні Робочої групи, повинен стати стандартом у якому будуть узагальнені та регламентовані необхідні ініціативи з напрямку протидії викраданню і повторному використанню викрадених мобільних пристроїв, а також щодо захисту збережених у цих пристроях даних споживачів від незаконного їх використання. Затвердження цієї рекомендації відбулося під час пленарного засідання Дослідницької комісії 11 Сектору стандартизації електрозв’язку МСЕ 13 березня 2020 року.

Також на вечірніх засіданнях проходили спеціальні сесії з підготовки до WTSA-20 (Всесвітня Асамблея стандартизації телекомунікації), яка буде проходити у листопаді 2020 року у місті Хайдерабад (Індія) та під час якої будуть затверджені питання для наступного періоду дослідження (2021-2024) МСЕ-Т.

Цікавий факт: Представником GSMA було запропоновано створити Рейтинг мобільного пристрою або виробника, який буде називатися «Індекс надійності IMEI»: «Безпека, як правило, не є пріоритетом для споживачів при виборі мобільних пристроїв, і широка громадськість може не мати розуміння, необхідного для оцінки та розмежування між реалізаціями безпеки на мобільних пристроях.

«Індекс надійності IMEI мобільного пристрою може полегшити клієнтам зрозуміти, наскільки надійний мобільний пристрій. Якщо індекс надійності IMEI для окремих моделей мобільних пристроїв вдасться встановити та оприлюднити, це може стимулювати споживачів купувати мобільні пристрої з більш високим показником надійності IMEI, тим самим стимулюючи виробників інвестувати в безпеку IMEI. Також індекс надійності IMEI може бути використаний для оцінки відповідності та відповідності», - розповів В’ячеслав Гоненко.

Враховуючи важливість питання захисту прав споживачів, учасниками засідання пропозиція була підтримана одноголосно, тому можливо найближчим часом серед основних характеристик мобільних телефонів буде визначатися новий параметр «Індекс надійності IMEI». Це буде найвищій показник, який надасть впевненості користувачу, що при втраті або викраденні мобільного телефону, пристрій не зможе бути використаним повторно у мережі з пошкодженим або зміненим ІМЕІ на відміну від більш незахищених моделей.