УДЦР вітає колег із Всесвітнім днем електрозв’язку та інформаційного суспільства! опубліковано 17 травня 2019 року о 16:49

УДЦР вітає колег із Всесвітнім днем електрозв’язку та інформаційного суспільства!

Саме від 17 травня бере відлік річниця підписання першої Міжнародної телеграфної конвенції та створення Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) – спеціалізованої установи ООН в області інформаційно-комунікаційних технологій.

«Ми розподіляємо радіочастотний спектр і супутникові орбіти в глобальному масштабі, розробляємо технічні стандарти, що забезпечують можливість ефективного приєднання мереж і технологій, і прагнемо поліпшити доступ до ІКТ для недостатньо обслугованих спільнот усього світу», зазначають у Міжнародному союзі електрозв’язку.

Фахівці Українського державного центру радіочастот щорічно долучаються до участі у діяльності МСЕ як у складі делегацій Адміністрації зв’язку України, так і, після набуття УДЦР членства в Секторі радіозв’язку МСЕ у 2008 році.

Багато років поспіль, фахівці УДЦР обирались на посади заступника голови однієї з Дослідних комісій Сектору радіозв’язку МСЕ та члена Радіорегламентного комітету МСЕ. У процесі здійснення міжнародно-правового захисту радіочастотних присвоєнь наші спеціалісти здійснюють координацію та реєстрацію частотних присвоєнь у Міжнародному довідковому реєстрі частот МСЕ (МДРЧ), регіональних планах частотних присвоєнь/виділень «Женева-06», «Женева-84», «Женева-75» згідно вимог відповідних Регіональних угод, укладених під егідою МСЕ.

За роки багаторічної співпраці, УДЦР був співорганізатором разом з МСЕ проведення в Україні більше ніж 10-ти міжнародних конференцій та семінарів, присвячених використанню спектру новітніми технологіями зв’язку, управлінню спектром та супутниковими орбітами, а також радіочастотному моніторингу.

Сьогодні у Міжнародному довідковому реєстрі частот МСЕ міститься понад 23 тисячі українських частотних присвоєнь наземних служб різних технологій 4501 частотних присвоєнь внесено до регіональних планів частотних виділень/присвоєнь.

У світі цей день відзначається проведенням організаціями та установами заходів із метою сприяти підвищенню рівня поінформованості про можливості, які може принести товариствам та країнам використання Інтернету та інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ).