Сьогодні — Всесвітній день радіоаматора опубліковано 18 квітня 2012 року о 16:42

Великий загін ентузіастів — радіоаматорів з усього світу сьогодні відзначає Всесвітній день радіоаматора. Ця дата для свята була обрана не випадково. Адже в цей день, 18 квітня 1925 року, в Парижі небайдужими до радіосправи особами був створений «Міжнародний радіоаматорський союз».

Захоплення цих людей є захопленням особливого роду. Воно поєднує в собі азарт мисливця і пристрасть колекціонера, спонукає займатися конструюванням, а також спілкув??тися іноземними мовами, добре знати географію, орієнтуватися в сучасних радіотехнологіях.

Ці люди можуть працювати із станціями, що «загубилися» в різних куточках планети, брати участь у спеціалізованих змаганнях, займатися конструюванням різноманітної апаратури та антен, використовувати цифрові види радіозв’язку тощо.

Серед прихильників такого інтелектуального і в той же час інженерного хобі є 50 радіоаматорів з 13 філій Українського державного центру радіочастот, які і зараз працюють на підприємстві. Це — майстри спорту України міжнародного класу Сергій Василенко (УДЦР), Сергій Грачов (Дніпропетровська філія) та Юрій Яворський (Кримська філія), майстри спорту України Олександр Арбузов (УДЦР), Сергій Горбатюк (Донецька філія), Андрій Яровий (Луганська філія), кандидати у майстри спорту України Олександр та Андрій Сиротенки (Харківська філія), Юрій Іванов (Запорізька філія), Микола Пашкевич (Волинська філія), Валентин Силантьєв (Хмельницька філія) та інші радіоаматори. Багато хто з них є чемпіонами України з радіоспорту, призерами першості світу та Європи.

2012-04-18_01

Варто зазначити, що рівень підготовки фахівців, діяльність Спілки радіоаматорів Українського державного центру радіочастот високо оцінюють в Лізі радіоаматорів України і в міжнародних радіоаматорських організаціях.

 

Неодноразово радіоаматорів УДЦР визнавали кращими за підсумками різних змагань. Наприклад, у радіомарафоні «Перемога-65», в ході якого з колегами із 123 країн світу проведено понад 20140 сеансів радіозв’язку. Більше 2000 радіозв’язків з радіоаматорами 45 країн світу проведено також в ході радіомарафону «Чорнобиль-25».

2012-04-18_02

Високу майстерність виявили радіоаматори підприємства й під час змагань, що проводилися на честь 15-річчя Українського державного центру радіочастот. У дні активності його учасники здійснили понад 22000 сеансів радіозв’язку з радіоаматорами 95 країн світу. Понад 500 радіоаматорів світу отримали почесні дипломи, приурочені до 15-ї річниці УДЦР.

 

Здобутки наших працівників в радіоаматорському спорті неодноразово відзначалися Лігою радіоаматорів України. Наприклад, звання «Почесний член Ліги радіоаматорів України» отримав майстер спорту міжнародного класу Сергій Грачов, а Андрій Сиротенко був заохочений Президентом ліги за перше місце в Чемпіонаті України з радіозв’язку на коротких хвилях в діапазоні 160 метрів.

 

Радіоаматори УДЦР відзначилися й на міжнародному рівні.

 

Серед тих, хто здобув світове визнання, — фахівець Запорізької філії Юрій Іванов. У радіоаматорських змаганнях 7-го Європейського PSK DX Contest-2010, у яких брали участь близько 700 спортсменів з усього світу, Юрій посів 2 місце і став п’ятим у загальному заліку. А в радіомарафоні з аматорського радіозв’язку на КВ Wide Party Winner 2009 (робота телетайпом), у яких взяли участь понад 1000 радіоаматорів з 66 країн світу, він встановив своєрідний рекорд — зробив понад 1000 BPSK63 QSO. За кількістю набраних балів досягнутий результат є найкращим за всі роки проведення цього виду змагань.

 

Колектив Українського державного центру радіочастот щиро бажає вам, шановні радіоаматори, отримувати задоволення від тієї справи, якій ви віддали, як кажуть, душі пориви, мати добре життєве й радіоаматорське довголіття, частіше отримувати традиційні радіоаматорські «73», що означає побажання успіхів у радіозв’язку, досягнути високих спортивних результатів!

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux