РАДОН: Євген Мирзаков: «Перспективи подальшого розвитку цифрового телебачення в Україні необхідно розглядати у контексті загальноєвропейських тенденцій» опубліковано 08 грудня 2016 року о 16:40

radon.org.ua

Днями у Києві відбувся міжнародний семінар на тему: «Аспекти впровадження цифрового телебачення в Україні: практичні кроки та застосування європейського досвіду», який було організовано Національною радою України з питань телебачення і радіомовлення за підтримки Ради Європи.

Участь у заході взяли представники органів влади, телерадіоорганізацій, галузевих об’єднань та фахівці УДЦР. У якості доповідачів прийняли участь експерти Ради Європи та МСЕ, представники УДЦР.

Основною метою заходу було обговорення проблематики впровадження цифрового наземного телевізійного мовлення (ЦНТВМ) в Україні, необхідності забезпечення виконання вимог нормативно-правових актів з питання припинення застосування радіотехнології «аналогове телевізійне мовлення» в Україні, а також процесу вивільнення смуг радіочастот І-го цифрового дивіденду (смуга частот 790-862 МГц) та ІІ-го цифрового дивіденду (смуга частот 694-790МГц) з метою подальшого впровадження в зазначених смугах системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління (4G/LTE).

Експерти Ради Європи та МСЕ долучились до обговорення. Зокрема, Ільхам Газі, керівник підрозділу з питань телерадіомовлення міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ), акцентувала увагу на кроках, які необхідні для забезпечення вивільнення смуг І та ІІ цифрових дивідендів, а також розповіла про європейський досвід конвертації каналів «цифрового дивіденду».

Марія Кіссне-Аклі, керівник підрозділу частотного планування та координації Національного органу з питань медіа та інфокомунікації Угорщини ознайомила присутніх з діяльністю регіональної координаційної групи Південно-Східного форуму з імплементації цифрового дивіденду (SEDDIF).

Кшиштоф Залевські, керівник регуляторного департаменту офісу Крайової ради з питань телерадіомовлення Польщі, розповів присутнім про польський досвід впровадження DVB-T та досвід конвертації каналів «цифрового дивіденду».

Директор з питань радіочастотних присвоєнь УДЦР Євген Мирзаков представив презентацію щодо результатів виконання УДЦР етапу науково-дослідної роботи з питань дослідження стану розподілу радіочастотного ресурсу України і розроблення пропозицій щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку четвертого покоління (LTE) та пропозиції УДЦР щодо технічної реалізації завдання вивільнення від радіоелектронних засобів телевізійного мовлення смуги радіочастот І-го цифрового дивіденду (790-862 МГц).

«Перспективи подальшого розвитку цифрового телебачення в Україні необхідно розглядати у контексті загальноєвропейських тенденцій: без вивільнення смуг «цифрових дивідендів» не можливе повноцінне впровадження системи рухомого зв’язку четвертого покоління – 4G/LTE», - наголосив директор з питань радіочастотних присвоєнь Євген Мирзаков.

Представлена експертами Ради Європи та МСЕ інформація підтвердила вірність обраного фахівцями УДЦР підходу щодо впровадження цифрового наземного телевізійного мовлення в Україні та заходів з міжнародної координації з метою вирішення питань вивільнення смуг радіочастот І та ІІ цифрових дивідендів.

 

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux