Понад 300 засобів вимірювальної техніки щорічно проходять метрологічну повірку в УДЦР опубліковано 20 травня 2019 року о 12:51

Понад 300 засобів вимірювальної техніки щорічно проходять метрологічну повірку в УДЦР

У сучасному суспільстві метрологія грає велику роль. Це пов’язано з тим, що практично немає жодної сфери людської діяльності, де б не використовувалися результати вимірювань. Для Українського державного центру радіочастот точність вимірювань та повірка обладнання є основною складовою для щоденної роботи підрозділів радіочастотного моніторингу.

 В УДЦР у 2011 році створено Повірочну лабораторію (ПЛ), яка уповноважена Міністерством економічного розвитку і торгівлі України на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) під час експлуатації, та випуску з виробництва і ремонту.

Повірочна лабораторії держпідприємства має побудовану власну систему управління, що встановлює основні вимоги до її функціонування і використовується як засіб забезпечення відповідності встановленим вимогам і подальшого вдосконалення процесу виконання метрологічних робіт. Також у лабораторії експлуатується 10 робочих еталонів, які підтверджують простежуваність одиниць вимірювання до державних та міжнародних еталонів.

Основна функція Повірочної лабораторії УДЦР – це повірка засобів вимірювальної техніки (ЗВТ), що використовуються в УДЦР та філіях безпосередньо на місцях їх експлуатації. Зокрема, стаціонарних апаратно-програмних комплексів радіомоніторингу, мобільних станцій та комплексів радіоконтролю усіх типів, які призначені для пошуку та виявлення джерел радіовипромінювання ВЧ- діапазону, а також аналізаторів сигналізації телекомунікаційних систем АСТС.

Щороку фахівці лабораторії виконують метрологічну повірку понад 330 ЗВТ УДЦР та регіональних філій, переважна більшість із яких на місцях експлуатації, що дає змогу контролювати параметри обладнання із найменшим відривом від виробничого процесу держпідприємства.

Варто зазначити, що відділом метрології УДЦР освоєна повірка новітнього обладнання, придбаного для потреб УДЦР, а саме приладу Emutel Harmony, призначеного для масового генерування дзвінків, тестування технологій різноманітного телекомунікаційного обладнання та комплекту обладнання CDMA-800, що призначений для вимірювання рівнів побічних випромінювань базових станцій операторів зв’язку.

Довідково:

 Метрологія – наука про вимірювання, методи і засоби забезпечення їх єдності та способи досягнення необхідної точності. Вона ґрунтується на досягненнях природничих, технічних і суспільних наук.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux