Понад 1000 засобів вимірювальної техніки у 2019 році пройшли підтвердження метрологічних характеристик в УДЦР опубліковано 10 жовтня 2019 року о 08:54

Понад 1000 засобів вимірювальної техніки у 2019 році пройшли підтвердження метрологічних характеристик в УДЦР

      У сучасному суспільстві метрологія грає велику роль. Це пов'язано з тим, що практично немає жодної сфери людської діяльності, де б не використовувалися результати вимірювань. Для щоденної роботи всіх підрозділів Українського державного центру радіочастот основними складовими є якість, точність та єдність вимірювання.

Як розповів заступник начальника метрологічної служби УДЦР Ігор Пашкевич, на сьогодні метрологічна служба організувала та здійснила підтвердження метрологічних характеристик 1100 засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) підприємства та регіональних філій, переважна більшість із яких на місцях експлуатації, що дає змогу контролювати параметри обладнання із найменшим відривом від виробничого процесу. Зокрема, стаціонарних апаратно-програмних комплексів радіомоніторингу, мобільних станцій та комплексів радіоконтролю усіх типів, які призначені для пошуку та виявлення джерел радіовипромінювання ВЧ- діапазону, а також аналізаторів сигналізації телекомунікаційних систем АСТС.

Варто зазначити, що метрологічною службою УДЦР освоєна повірка новітнього обладнання, придбаного для потреб УДЦР, а саме приладу Emutel Harmony, призначеного для масового генерування дзвінків, тестування технологій різноманітного телекомунікаційного обладнання та комплекту обладнання CDMA-800, що призначений для вимірювання рівнів побічних випромінювань базових станцій операторів зв’язку.

У цьому році на підприємстві метрологічною службою УДЦР було організовано та проведено ряд практичних занять та семінарів із залученням фахівців національного та міжнародного рівнів.

Реагуючи на виклики сучасності метрологічною службою розпочато освоєння нових для неї напрямків роботи – калібрування та підтвердження метрологічних характеристик засобів вимірювальної техніки. На даний час розроблено весь необхідний пакет документів, триває процес практичного освоєння нових метрологічних робіт, - зазначив Ігор Пашкевич.

Діяльність МС УДЦР сприяє впровадженню міжнародних і національних стандартів, а також стандартів підприємства і нормативно-технічної документації, що регламентує норми точності вимірювань, методи і засоби перевірки.

 

Довідково:

Метрологія (від грецького metron – міра, вимірювальний пристрій) – наука, що вивчає загальноприйняті основи вимірювань, методи і засоби, одиниці фізичних величин, принципи забезпечення уніфікації вимірювань і засобів. Вона ґрунтується на досягненнях природничих, технічних і суспільних наук.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux