Фахівці УДЦР були учасниками Всесвітньої конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку 2019 року опубліковано 05 грудня 2019 року о 10:36

Фахівці УДЦР були учасниками Всесвітньої конференції радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку 2019 року

Нещодавно в Шарм-ель-Шейху, Єгипет, завершила свою роботу Всесвітня конференція радіозв’язку Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) 2019 року.

Всесвітні конференції радіозв’язку (ВКР) проводяться кожні 3-4 роки, до їхніх завдань входить аналіз та, в разі необхідності, перегляд Регламенту радіозв’язку МСЕ – міжнародного договору, який регулює використання радіочастотного спектру, а також супутникових орбіт країн учасниць. Перегляд здійснюється згідно порядку денного, який враховує рекомендації попередніх конференцій та затверджується Радою МСЕ за 2 роки до ВКР.

Фахівці УДЦР були залученими до роботи ВКР-2019 як експерти, для супроводження 15 пунктів порядку денного щодо систем бездротового доступу, систем ІМТ, аматорської, морської, сухопутної рухомої та космічних служб.

Також наші спеціалісти брали участь у заходах щодо інформування делегацій ключових міжнародних партнерів України про зміст заяви України до Заключних актів ВКР-2019 для отримання її якомога широкої підтримки (зустрічах та переговорах з Главами та заступниками Глав делегацій країн-партнерів та Європейської комісії на ВКР-2019).

Участі у ВКР передувала кропітка робота фахівців УДЦР у роботі Міжвідомчої робочої групи з питань підготовки до ВКР-2019, створеної  Адміністрацією Держспецзв’язку, - майданчику для спільного обговорення представниками зацікавлених відомств та підприємств позиції України, як на засідання Робочих груп СЕПТ та МСЕ в період підготовки до ВКР-2019 так і на саму Конференцію.

Важливий внесок в результати ВКР-2019 зробили наші спеціалісти беручи участь у засіданнях Робочих груп та Дослідницьких комісій МСЕ та СЕПТ в підготовчий період. Внески українських фахівців на таких засіданнях знаходили своє відображення у Рекомендаціях та Звітах МСЕ і СЕПТ, а також загальноєвропейських пропозиціях СЕПТ, які враховувались Конференцією при ухваленні рішень.

За результатами ВКР-2019 були ідентифіковані для впровадження ІМТ нові смуги частот 24,25–27,5 ГГц, 37–43,5 ГГц, 45,5−47 ГГц, 47,2–48,2 ГГц и 66–71 ГГц та визначені технічні умови для забезпечення беззавадової роботи ІМТ разом з іншими службами, для яких спільно розподілені ці смуги. Також запроваджено новий регламентарний підхід до розгортання супутників на негеостаціонарних орбітах в окремих смугах та службах, яким запроваджені більш гнучкі строки та об’єктивні критерії, що дозволить запобігти «надмірному накопиченню» спектра та відображати фактичне розгортання таких супутникових систем в Міжнародному довідковому реєстрі частот МСЕ .

Учасниками Конференції також були переглянуті регламентні положення для використання систем бездротового доступу в діапазоні частот 5 ГГц; розширено покриття та розподілено нові смуги частот для Глобальної морської системи для випадків біди і забезпечення безпеки; розподілено додаткову смугу частот аматорській службі в Районі 1; визначено критерії сумісності ІМТ з іншими службами в діапазоні 1.5 ГГц; сформовані пропозиції щодо порядку денного наступної ВКР тощо.

Делегацією Уряду України на ВКР-2019 забезпечено включення до Заключних актів Конференції Заяви України (Заява № 44) щодо суверенного права України здійснювати присвоєння, виділення, міжнародну координацію та нотифікацію про використання частотного ресурсу (включаючи засоби ідентифікації, якщо це необхідно) на тимчасово окупованій частині території України – Автономній Республіці Крим та місті Севастополь і у деяких районах Донецької та Луганської областей і що таке право може бути виконане виключно Адміністрацією зв’язку України.

Окрім цього, Україна заявила, що будь-яке відповідне подання окупаційної влади щодо згаданих тимчасово окупованих територій України до МСЕ чи до держави-члена МСЕ суперечить положенням Статуту МСЕ та Регламенту радіозв’язку МСЕ, порушує вимоги згаданих вище резолюцій Генеральної Асамблеї ООН та ігнорує Узгоджену заяву Генерального секретаря МСЕ під час Повноважної конференції МСЕ 2014 (документ PP14/174, додаток В), а також заяву Генерального секретаря МСЕ, опубліковану в Оперативному бюлетені МСЕ № 1158 від 15.10.2018 (з повним текстом Заяви можна ознайомитись за посиланням https://www.itu.int/md/R16-WRC19-C-0564/en, Заява № 44).

Делегації Уряду України, у тому числі залученим до цієї роботи нашим спеціалістам, вдалося отримати вагому підтримку заяви України від 38 країн світу (серед яких: США, Канада, Австралія, Нова Зеландія, країни ЄС та інші країни). Слід зазначити, що починаючи з Повноважної конференції МСЕ 2014 року кількість країн, які виступають на підтримку України на заходах високого рівня у МСЕ з цього питання, невпинно зростає.

Варто зазначити, що у своїй щоденній роботі УДЦР здійснює контроль публікацій адміністрацій зв’язку в Міжнародному інформаційному циркулярі частот МСЕ з метою недопущення публікацій РФ частотних присвоєнь на території АР Крим та міста Севастополь та отримання ними міжнародно-правового статусу.

Довідково:

Наступну ВКР рекомендовано провести в 2023 році з порядком денним, до якого включені питання пов'язані  з повітряною рухомою, морською та супутниковими службами, а також наступні:

  •  визначення смуг частот  3300−3400 МГц, 3600−3800 МГц, 6425−7025 МГц, 7025−7125 МГц та 10,0−10,5 ГГц для ІМТ, включно з можливими додатковими розподілами рухомій службі на первинній основі;
  •  розподілу на первинній основі смуги частот 3600−3800 МГц рухомій службі в Районі 1 та прийняти необхідні регламентарні заходи;
  •  використання спектра існуючими службами та їх потреб в спектрі в смузі частот 470−960 МГц в Районі 1 і розглянути можливі регламентарні заходи в смузі частот 470−694 МГц в Районі 1 за результатами розгляду;
  •  регламентарних положень, які сприяють забезпеченню радіозв’язку для суборбітальних апаратів; тощо.

На минулому тижні вже  відбулася (м. Шарм-ель-Шейху, Єгипет) Перша сесія Підготовчих зборів до конференції 2023 року (ПЗК23-1) з метою організації та координації підготовчих досліджень для Всесвітньої конференції радіозв’язку 2023 року (ВКР-23). ПЗК23-1 здійснила розподіл досліджень порядку денного ВКР-23 серед Робочих груп Сектору радіозв’язку МСЕ та затвердила структуру Звіту ПЗК23.

Отже, розпочинається новий цикл досліджень, направлених на вирішення питань порядку денного вже наступної Всесвітньої конференції радіозв’язку 2023 року.