Фахівці Карпатської філії УДЦР допомагають на Прикарпатті викривати розкрадання електроенергії опубліковано 17 жовтня 2019 року о 09:43

Фахівці Карпатської філії УДЦР допомагають на Прикарпатті викривати розкрадання електроенергії

      Фахівці Карпатської філії Українського державного центру радіочастот співпрацюють з інспекторами АТ «Прикарпаттяобленерго» для виявлення пристроїв, за допомогою яких вчинено розкрадання споживачами електроенергії.


Як встановили спеціалісти УДЦР, серед «новинок» у незаконній економії – виведення лічильника із ладу за допомогою високочастотних випромінювачів, відомих у народі як «радіочастотна пушка».


Із початку року співпраця АТ «Прикарпаттяобленерго» та Українського державного центру радіочастот уже дала позитивний результат – за рік спільними зусиллями виявлено більше 40 випадків використання «пушок», 20 з яких виявили у Косівському районі.


Як розповідають у компанії, найбільше на електроенергії намагаються зекономити не найбідніші люди. Як правило – це власники торгових центрів, відпочинкових комплексів, виробничих цехів. Серед лідерів у крадіжках – Івано-Франківськ (89 виявлених крадіжок на мільйон грн. від початку року), Долинський (43 крадіжки на 721 тисячу грн.) та Косівський райони (39 крадіжок на 420 тисяч грн.).


Сподіваємось, що досвід співпраці з УДЦР у розкритті економічних злочинів стане корисним як для правоохоронців, так і суб’єктів господарювання.