Близько 1000 заявок на виявлення та усунення радіозавад опрацювали фахівці з радіочастотного моніторингу УДЦР у першому півріччі 2019 року опубліковано 18 липня 2019 року о 11:35

Близько 1000 заявок на виявлення та усунення радіозавад опрацювали фахівці з радіочастотного моніторингу УДЦР у першому півріччі 2019 року

      Про це прес-службі УДЦР повідомив директор департаменту радіочастотного моніторингу та забезпечення автоматизованої системи радіочастотного моніторингу держпідприємства Юрій Гресько.

Він відзначив, що відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», УДЦР здійснює необхідні заходи щодо виявлення та припинення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування.

Загалом у І півріччі 2019 року в УДЦР знаходилося на опрацюванні 1034 заявки від суб’єктів господарювання та фізичних осіб на усунення радіозавад. Найбільшу кількість з них отримано на завади роботі РЕЗ стільникового зв’язку (80 %).

«УДЦР у першому півріччі опрацьовано близько 1000 заявок на виявлення та усунення радіозавад. Понад 700 радіозавад оперативно усунено фахівцями в регіонах України, решта - у Києві та області. Майже 900 радіозавад було створено радіоелектронним засобам цифрового стільникового зв’язку та широкосмугового радіодоступу (доступ до мережі Інтернет)», - розповів Юрій Гресько.

Також він звернув увагу, що чимало громадян незаконно встановлюють повторювачі (ретранслятори, репітери), чим створюють радіозавади існуючим базовим станціям. Важливо користувачам розуміти, що експлуатація пристроїв зв’язку має здійснюватися виключно на підставі ліцензій та дозволів на експлуатацію РЕЗ.

За словами директора департаменту, застосування власниками радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, що створюють радіозавади тим РЕЗ, завадостійкість яких відповідає стандартам, нормам і правилам, - призводить до зниження якості наданих послуг, чим порушуються права сотень користувачів.

УДЦР наголошує, щоб уникнути радіозавад необхідно дотримуватись Закону України "Про радіочастотний ресурс України".