Близько 1000 заявок на виявлення та усунення дії джерел радіозавад опрацьовано підрозділами радіочастотного моніторингу УДЦР у І півріччі 2019 року опубліковано 16 серпня 2019 року о 10:48

Близько 1000 заявок на виявлення та усунення дії джерел радіозавад опрацьовано підрозділами радіочастотного моніторингу УДЦР у І півріччі 2019 року

      Про це прес-службі УДЦР повідомив директор департаменту радіочастотного моніторингу та забезпечення автоматизованої системи радіочастотного моніторингу держпідприємства Юрій Гресько.

Директор департаменту РЧМ зазначив, що згідно із Законом України «Про радіочастотний ресурс України» УДЦР спільно з Департаментом державного нагляду НКРЗІ здійснюють необхідні заходи щодо виявлення та припинення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування.

У І півріччі 2019 року Українським державним центром радіочастот опрацьовано 965 заявок від суб’єктів господарювання та фізичних осіб на виявлення та усунення дії джерел радіозавад. Найбільшу кількість заявок
на виявлення та усунення дії джерел радіозавад виконано від користувачів РЧР у м. Києві та Київській області (248), Дніпропетровщини (108), Одещини (96) та Львівщини (91).

Фахівцями філій у регіонах України оперативно усунено 717 радіозавад, решта (248) – у Києві та області. За результатами розгляду заявок встановлено, що найбільшого впливу радіозавад зазнавали РЕЗ цифрового стільникового зв’язку (776) та РЕЗ широкосмугового радіодоступу (96), – розповів Юрій Гресько.

За словами директора департаменту РЧМ, власники радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, які застосовують їх незаконно, в першу чергу створюють радіозавади тим засобам, які відповідають стандартам і працюють на ринку телекомунікації легально. Таке недотримання закону призводить до зниження якості наданих послуг зв’язку, а це порушення прав сотень користувачів.

УДЦР наголошує, що користувачі радіочастотного ресурсу України повинні завжди дотримуватись Закону України «Про радіочастотний ресурс України», яким встановлено порядок отримання дозвільних документів на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.

 

Довідково: на кінець І півріччя 2019 року зареєстровано близько 250 000 одиниць, що підлягають технічному радіоконтролю (БС, РЕЗ, дуплексних пар частот, номіналів частот).