Близько 1000 завад роботі стільникового зв’язку усунуто фахівцями УДЦР у першому півріччі опубліковано 27 липня 2020 року о 16:12

Про це прес-службі УДЦР повідомив директор департаменту радіочастотного моніторингу та забезпечення автоматизованої системи радіочастотного моніторингу держпідприємства Юрій Гресько.
Він відзначив, що відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», фахівці радіочастотного моніторингу УДЦР та Департамент державного нагляду НКРЗІ вживають необхідних заходів щодо виявлення та припинення дії джерел радіозавад у смугах радіочастот загального користування.
Загалом у І півріччі 2020 року до УДЦР опрацьовано 949 заявок від суб’єктів господарювання та фізичних осіб на усунення радіозавад. Найбільшу кількість з них отримано на завади роботі РЕЗ стільникового зв’язку (802) на всій території України.
«До УДЦР у першому півріччі надійшло близько 1000 заявок на виявлення та усунення радіозавад. Понад 700 радіозавад оперативно усунено фахівцями в регіонах України, решта - у Києві та області. Більше 800 радіозавад було створено радіоелектронним засобам цифрового стільникового зв’язку та широкосмугового радіодоступу (доступ до мережі Інтернет)», - розповів Юрій Гресько.
За словами директора департаменту, застосування власниками радіоелектронних засобів і випромінювальних пристроїв, що створюють радіозавади тим РЕЗ, завадостійкість яких відповідає стандартам, нормам і правилам, призводить до зниження якості наданих послуг, чим порушуються права сотень користувачів.
УДЦР наголошує, що користувачі радіочастотного ресурсу України повинні завжди дотримуватись Закону України «Про радіочастотний ресурс України», яким встановлено порядок отримання дозвільних документів на експлуатацію відповідних радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв.