Первинний технічний контроль та приймальні випробування
У відповідності до частини 1 статті 45 Закону України «Про електронні комунікації» Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» має право здійснювати визначні види діяльності у сфері радіочастотного спектра, зокрема брати участь у проведенні первинного технічного контролю радіообладнання на місці його експлуатації.
Розділом 8 Порядку виконання та надання розрахунку електромагнітної сумісності для загальних користувачів, затвердженого постановою НКЕК від 03.08.2022 № 133, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16.09.2022 за № 1072/38408 (далі – Порядок) визначено процедурні напрямки реалізації заходів щодо підтвердження відповідності розрахунку ЕМС, зокрема з урахуванням вимог частин 4 та 15 статті 69 Закону України «Про електронні комунікації".
Задля участі представників Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР) у проведенні первинного технічного контролю радіообладнання (далі – ПТК), натурних випробувань (далі – НВ) слід звернутись до УДЦР листом довільного характеру у спосіб, визначений пунктом 5 Порядку. До звернення не додається жодних документів. Єдиним побажанням є посилання в листі на номер розрахунку ЕМС та визначення відповідальної особи з контактними атрибутами.
Роботи з експериментального визначення параметрів випромінювання на відповідність розрахунку ЕМС здійснюються УДЦР на підставі вимог законодавства у сфері електронних комунікацій, Статуту УДЦР, нормативно-правових актів та Сертифікату про визнання вимірювальних можливостей, виданого Державним підприємством «Укрметртестстандарт».
Сертифікат про визнання вимірювальних можливостей, дає право УДЦР на проведення вимірювань показників об’єктів та засвідчує його вимірювальні можливості у відповідності із Законом України «Про метрологію та метрологічну діяльність».
Відповідно до переліку вимірювальних можливостей в тому числі у сфері законодавчо регульованої метрології визначені наступні об’єкти вимірювань:
- радіостанції з кутовою модуляцією сухопутної рухомої служби;
- радіопередавачі телевізійні;
- передавачі радіомовлення;
- станції супутникового зв’язку;
- радіообладнання широкосмугового доступу;
- системи абонентського доступу;
- станції системи стільникового зв’язку;
- радіостанції системи пошукового виклику;
- обладнання системи телесигналізації;
- інші РЕЗ (в діапазоні частот від 9 кГц до 43 ГГц).
Для проведення вищевказаних робіт застосовуються сучасні засоби вимірювальної техніки провідних світових виробників таких, як Rohde & Schwarz, Advantest та інших.
Вартість робіт з проведення ПТК, НВ, вимірювань параметрів радіообладнання на місці його експлуатації визначається Тарифами на роботи (послуги) Державного підприємства „Український державний центр радіочастот”.
Звертаємо увагу, що у випадку самостійного проведення первинного технічного контролю запланованого радіообладнання на місці експлуатації на його відповідність розрахунку ЕМС, результати оформлюються з дотриманням встановленої форми та змісту (додаток 15 до Порядку) та згідно пункту 5 Порядку надаються до УДЦР для врахування при визначенні подальшого статусу присвоєння радіочастоти.
Детальнішу інформацію Ви можете отримати у робочі дні з 9-00 до 17-00 (у п’ятницю до 16-00) за телефоном:
– щодо проведення приймальних, натурних випробувань радіообладнання на місці його експлуатації, експериментального визначення параметрів випромінювання на відповідність розрахунку ЕМС
422-82-05 – заступник начальника відділу - начальник сектору
Бундюк Ростислав Віталійович;
– щодо організаційних питань з проведення приймальних, натурних випробувань радіообладнання на місці його експлуатації, експериментального визначення параметрів випромінювання на відповідність розрахунку ЕМС
422-82-09 – заступник начальника відділу
Сердюк Дмитро Олександрович.