За 2023 рік УДЦР здійснив більше 25 000 присвоєнь радіочастот опубліковано 16 лютого 2024 року о 16:22

За 2023 рік УДЦР здійснив більше 25 000 присвоєнь радіочастот

Минулого року Український державний центр радіочастот збільшив кількість радіочастотних присвоєнь на понад 25 000, що свідчить про інтенсивне використання даного ресурсу в країні. Цей показник відображає значний поступ у роботі порівняно з попереднім роком і віддзеркалює зростаючі потреби відновлення електронних комунікацій, навіть під час воєнного стану. Український державний центр радіочастот активно впроваджує передові технології та удосконалює Автоматизовану інформаційну систему управління радіочастотним спектром, що забезпечує високу точність та ефективність у своїй роботі.

Тільки завдяки вдалій адаптації до ринку електронних комунікацій під час війни й необхідності відновлення та розвитку електронних комунікаційних мереж, відбулося значне зростання кількості виконаних робіт у порівнянні з 2022 роком. Діяльність з присвоєння радіочастот була невід’ємною частиною місії із забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) та ефективного управління радіочастотним спектром країни.

 У своїй діяльності Департамент радіослужби Українського державного центру радіочастот базується на міжнародних стандартах та співпрацює з міжнародною спільнотою для розвитку та оптимізації використання радіочастотного спектру. Робота цього департаменту має велике значення для забезпечення електромагнітної сумісності та ефективного управління радіочастотним спектром країни. Українська сторона не лише відповідає міжнародним стандартам у сфері радіозв’язку, але й активно співпрацює з міжнародною спільнотою для розвитку та оптимізації використання радіочастотного спектру.

 У своїй діяльності, Департамент радіослужби УДЦР, згідно зі статтею 69 Закону «Про електронні комунікації» виконує розрахунок електромагнітної сумісності (ЕМС) для загальних користувачів, що виконується відповідно до порядку, встановленого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК).

 З веденням у дію нової редакції Регламенту аматорського радіозв’язку України та розширення мережі цифрового багатоканального мовлення у метровому діапазоні спектра МХ-7, Україна зазнає ключових нововведень у сфері радіозв’язку. Такі зміни спрямовані на гармонізацію з нормативно-правовими актами Європейського Союзу та підвищення якості аматорського радіозв’язку. Крім того, співпраця з Генеральним штабом Збройних Сил України та впровадження ефективних проектів розрахунків для прикордонних районів гарантують стабільну трансляцію українського телебачення і підтримують єдність нації.


Джерело: https://hi-tech.ua/uk/za-2023-rik-udczr-zdijsnyv-bilshe-25-000-prysvoyen-radiochastot/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux