ВСЕСВІТНЯ КОНФЕРЕНЦІЯ РАДІОЗВ'ЯЗКУ ВКР – 23 ЗАВЕРШИЛА СВОЮ РОБОТУ опубліковано 24 грудня 2023 року о 12:47

Участь у заході взяли офіційні делегації країн з усього світу. У складі делегації Уряду України взяли участь представники Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК) і Українського державного центру радіочастот.

Традиційно ВКР закінчується підписанням заключних актів. Цьогоріч, загалом 151 держава-член МСЕ взяла участь у їх підписанні.

Зокрема, до Заключних актів ВКР-23 було внесено заяву України про повномасштабне вторгнення росії на територію України, акт збройної агресії, що порушує міжнародні норми і права, в результаті якого відбуваються системні напади на критичну комунікаційну інфраструктуру, через пошкодження якої населення України стикається з перебоями у отриманні послуг зв’язку.

Заявлено про конфіскацію обладнання мереж українських операторів на окупованих територіях, незаконне використання радіочастотного ресурсу.

Дана заява була підтримана, а також винесена аналогічна заява щодо засудження дій рф від 44 країн: Європейського союзу та його 27 країн-членів, Албанії, Андорри, Австралії, Канади, Коста-Ріки, Сполучених Штатів, Грузії, Ізраїлю, Японії, Князівства Ліхтенштейн, Республіки Північна Македонія, Молдови, Чорногорії, Норвегії, Нової Зеландії, Великої Британії та Північної Ірландії та Швейцарії.

Окрім того, серед рішень ВКР-23 були схвалені питання виділення спектра для міжнародного рухомого (мобільного) зв’язку (IMT), які матимуть вирішальне значення для розширення широкосмугового підключення та розвитку мобільних послуг IMT - 4G, 5G і, в майбутньому, розвиток 6G.

Для України, як і для кожної держави-члена МСЕ, участь у ВКР-23 є одним із стратегічних завдань, що полягає у максимально ефективному використанні участі у зазначеному заході з метою забезпечення національних інтересів та розвитку рівноправного міжнародного співробітництва щодо користування радіочастотним спектром, особливо враховуючи системне порушення РФ положень Статуту і Регламенту МСЕ та незаконне використання радіочастотного спектра на тимчасово окупованих територіях України.Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux