УВАГА – ЛОХОТРОН! Навіщо платити посереднику, якщо реєстрація мобільного є безкоштовною? опубліковано 08 червня 2010 року о 15:01

„Легко „відбілюємо” ваш мобільний телефон!”, „Допоможемо зробити ваш мобільний легальним!”, „Без зайвих для вас зусиль переведемо ваш „сірий” у „білий” список!”... Пропозиції та заяви приблизно такого змісту нещодавно знову з’явилися на деяких сайтах в Інтернеті. Чергову порцію „корисної” інформації подано у зв’язку з тим, що до Українського державного центру радіочастот продовжують надходити численні звернення громадян щодо внесення кодів ІМЕІ мобільних терміналів до узагальненої бази даних.

 

Як видно, у авторів таких звернень склалася напружена ситуація з власним бюджетом, і вони прагнуть, скориставшись моментом (адже через декілька місяців „сірі” мобільні телефони, як це визначено законодавством, будуть відключати від мережі), заробити грошей на довірливості громадян та їх бажанні будь-що зареєструвати ввезений з-за кордону або привезений в подарунок телефон.

 

Скажемо відверто, коли знайомишся з „доводами” авторів розміщеної інформації щодо економічних або правових аспектів обліку кодів ІМЕІ, то складається враження, що ми повернулися на початок 2009 року, коли тільки вводився в дію новий порядок ввезення та реалізації радіоелектронних засобів, в тому числі мобільних телефонів, розроблений Національною комісією з питань регулювання зв’язку України. Тоді скептики прогнозували зростання вартості мобільних телефонів на 300-500 гривень. Але ж за вікном вже травень 2010 року. І зараз можна сказати, що ті прогнози не збулися.

 

Свідоцтвом тому є хоча би те, що зараз купити апарат сотового зв’язку за 290-310 гривень не є проблемою. Але важливішим є те, що у 2009 році кількість легально ввезених мобільних телефонів досягла 85-90 %, в той час, як у 2008 році в Україні їх легально було продано 6-7 %.

 

Дивують твердження авторів публікацій і про необхідність встановлення в пунктах реалізації мобільних телефонів якихось міфічно дорогих спеціальних терміналів для перевірки наявності кодів ІМЕІ в базі даних УДЦР. Автори сайтів намагаються переконати нас в тому, що висока вартість цього обладнання суттєво вплине на ціну телефонів. Між тим, законодавство передбачає наявність на пункті реалізації, тобто у продавця, терміналу (за законодавством – мобільного телефону), за допомогою якого можна буде відправити СМС-повідомлення з кодом ІМЕІ телефону, який планується продати, для його перевірки на легальність надходження на ринок. А вартість цієї послуги становить незначні копійки. Оце вам й усе подорожчання.

 

Разом з тим, в пункті реалізації бажано було б мати комп’ютер, що підключений до мережі Інтернет, за допомогою якого ви також особисто могли би перевірити наявність коду ІМЕІ телефону, який ви плануєте придбати, в базі даних УДЦР. В більшості нормальних пунктів продажу такі комп’ютери давно встановлені. В першу чергу вони призначені для надання послуги з поповнення рахунку, але водночас можуть використовуватися й для перевірки наявності кодів ІМЕІ терміналів в базі даних.

 

А тепер щ??до порядку легалізації мобільного телефону? Прислухайтеся, будь ласка, до наших порад.

 

Перше. Якщо ви з’ясували, що код ІМЕІ телефону, який ви купили на території України, відсутній в базі даних, то краще якнайшвидше поверніть цей телефон до того магазину, де ви його купили. Або ж вимагайте у продавця замінити телефон на інший, код якого є базі даних. Ця можливість, до речі, передбачена законодавством про захист прав споживачів.

 

Друге. Телефон, який ви купили за кордоном, без будь-яких проблем можна зареєструвати в базі даних УДЦР. Для реєстрації ж достатньо подати до УДЦР заяву визначеного зразку, до якої додати митну декларацію, яку ви спокійно можете заповнити на любому пункті перетинання кордону, або ж копію першої сторінки паспорту і сторінки з відміткою про перетинання кордону (це ж саме, до речі, від вас вимагають ділки за внесення коду ІМЕІ вашого телефону, але за умови сплати 250 грн.). Код ІМЕІ вашого телефону протягом 2-3 днів після надходження заяви буде внесено до білого списку.

 

При цьому зовсім не потрібно особисто прибувати до УДЦР з заявою. Її можна надіслати поштою. А отже не потрібно, як намагаються залякати вас з сайтів посередники, відстоювати в чергах, щоб потрапити до чиновницьких кабінетів. І якщо бути до кінця відвертим, то жодних черг на прохідній підприємства немає. Адже доступ на територію гостей і клієнтів добре відрегульований.

 

Більш детальну інформацію з приводу реєстрації мобільного терміналу ви знайдете на сайті Українського державного центру радіочастот за адресою: www.ucrf.gov.ua

 

І третє. Просимо на цей аспект звернути особливу увагу. УДЦР не вимагає жодної копійки за те, щоб код ІМЕІ вашого телефону занести до бази даних. Реєстрація здійснюється безкоштовно. Від вас вимагається лише надіслати поштою заяву разом з необхідними документами.

 

А ось махінатори з сайтів хочуть за таку ж саму послугу отримати від вас від 250 і більше гривень. Та і реєстрацію коду ІМЕІ вони обіцяють здійснити в термін від 10 днів до місяця, причому після підтвердження вами про сплату коштів.

 

Уважно поміркуйте, чи це не є черговим лохотроном? І чи є гарантія того, що ваш телефон опиниться в білому списку? Адже код ІМЕІ вашого мобільного може бути зареєстрований тільки в порядку, передбаченому чинним законодавством. В інших випадках автоматизована система обліку мобільних терміналів не дозволить зареєструвати код ІМЕІ. Тоді ваші грошики, перераховані махінаторам, як кажуть, плакали.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux