УДЦР забезпечує принцип нульової толерантності до корупції опубліковано 29 лютого 2024 року о 10:38

УДЦР забезпечує принцип нульової толерантності до корупції

Український державний центр радіочастот продовжив просувати антикорупційну політику на підприємстві, впровадивши з початку 2023 року нову Антикорупційну програму.

      Ця програма вдосконалила ще розпочату в 2015 році систему у правовідносинах із діловими партнерами, органами державної влади, місцевого самоврядування, іншими юридичними та фізичними особами, орієнтовану на принцип нульової толерантності до будь-яких проявів корупції серед працівників підприємства. Щоденно працівники підприємства підтверджують діями свою відданість доброчесності у своїй професійній діяльності, підтримуючи високі етичні стандарти роботи державного сектору.

За підсумками діяльності підприємства у 2023 році не виявлено порушень антикорупційного законодавства та відсутні випадки притягнення працівників до відповідальності за корупційні дії. Цей показник - не просто ефективне введення заходів, а й чітке зміцнення корпоративної етики та відданості принципам прозорості в роботі. Такий підхід підвищує довіру партнерів та громадськості до державного підприємства й позиціонує УДЦР, як робоче середовище, здатне протистояти будь-яким проявам незаконних дій.

Протягом минулого року, Український державний центр радіочастот приділив досить уваги міцній антикорупційній культурі серед своїх нових працівників, ознайомлюючи їх із ключовими принципами Закону України «Про запобігання корупції», а також з деталями власної Антикорупційної програми та супутніми документами, що відіграють важливу роль у їхній професійній діяльності. Задля формування культури повідомлення та заохочення викривачів розроблено 5 пам’яток, представлених під час інструктажу, які охоплюють етичні аспекти роботи на підприємстві, правовий статус та захист викривачів, процедури отримання безоплатної правової допомоги, механізми розгляду повідомлень про порушення у відповідних каналах зв’язку.

З метою запобігання корупційним діям УДЦР розповсюдив серед своїх працівників оновленні роз’яснення НАЗК «Щодо правового статусу викривача» від 12.06.2023 №2. Одночасно було проінформовано про запуск Єдиного порталу повідомлень для викривачів, що є важливим кроком щодо формування культури повідомлень та вдосконалення процедури їх подачі та розгляду.

Ця всебічна підготовка та інформаційна підтримка є ключовим кроком у затвердженні антикорупційних засад в середовищі організації, створюючи міцну основу для чесної та прозорої роботи кожного члена колективу. Завдяки цим зусиллям, УДЦР вдалося не лише підвищити обізнаність своїх фахівців щодо антикорупційних механізмів, але й втілити культуру неприпустимості корупції на кожному рівні управління та взаємодії.

Сектором з питань запобігання та виявлення корупції УДЦР проведено плідну роботу у зміцненні доброчесності та прозорості роботи своїх працівників, забезпечивши їх необхідним арсеналом знань. Від фундаментальних аспектів фінансового контролю до нюансів декларування в умовах воєнного стану. Вчасне та регулярне інформування колективу працює на випередження правопорушень. У тому числі закріплює дисципліну подання антикорупційних декларацій, бо за не подання, несвоєчасне надання декларацій або за внесення недостовірних відомостей до них передбачена відповідальність.

Аби оновити арсенал знань, для керівного складу НКЕК і УДЦР антикорупційними уповноваженими проведено спільне онлайн-навчання за темою: «E-декларування: Як правильно заповнити декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування».

На електронних сторінках внутрішнього порталу та офіційного вебсайту УДЦР виросла ціла бібліотека знань під назвою «Запобігання проявам корупції», де кожен може знайти актуальні методичні матеріали та звіти, які висвітлюють стан антикорупційних зусиль на підприємстві.

«Важливо, щоб працівники не боялися повідомляти про виявлені факти корупції, для цього підприємство забезпечує функціонування низки інформаційних каналів для повідомлень, інформація про які розміщена як на інформаційних дошках підприємства так і на офіційному сайті, де у рубриці «Запобігання проявам корупції» є також онлайн-форма повідомлення, яку можна заповнити анонімно»,- зазначила Наталія Позняк керівник антикорупційного підрозділу - Уповноважений з реалізації Антикорупційної програми підприємства.

Успішність держави є прямим відображенням сумління, відповідальності та доброчесності її громадян. Внесок кожного українця в боротьбу з корупцією, це не тільки неприйняття хабарництва, а й відстоювання прозорості у роботі державних інститутів, підтримка законів, спрямованих на зміцнення антикорупційних механізмів, і активну громадянську позицію, що виявляється у готовності говорити про випадки корупції та вимагати відповідальності від правопорушників.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux