УДЦР підтримав молодь у вихованні доброчесності в секторі безпеки та оборони опубліковано 16 лютого 2024 року о 15:22

УДЦР підтримав молодь у вихованні доброчесності в секторі безпеки та оборони

       Нещодавно, цивільні та військові українські студенти стали активними учасниками нового проєкту, завданням якого було створення цифрових інструментів, здатних удосконалити стандарти доброчесності та запобігти корупції на всіх рівнях військової інфраструктури нашої держави.

Ця подія відбулася в рамках Міжнародного науково-практичного форуму "Ефективне врядування та виховання доброчесності в секторі безпеки та оборони", у форматі першого в Україні Хакатона для розробки інноваційних антикорупційних програм. Захід став майданчиком для творчої співпраці між молодими програмістами та експертами, завдання яких було створити корисні цифрові інструменти для запобігання корупції у військовому секторі.

Організатори ставили за мету продемонструвати важливість виховання серед молоді чесності й гідності у своїй професійній діяльності.

За результатами Хакатону, талановиті учасники за зразком передового досвіду країн ЄС та НАТО, представили цікаві креативні пропозиції у вигляді IT-програм для попередження неправомірних дій в секторі оборони та безпеки України. У заході взяли участь понад 100 осіб, які об'єдналися в десятки команд у наставництві 11 менторів.

Найбільш інноваційне рішення в цьому проєкті реалізувала команда Військового інституту телекомунікацій та інформатизації імені Героїв Крут. Учасники створили автоматизовану систему квартирного обліку військовослужбовців, за допомогою системи "HomeWay", що відкриває нові можливості в адмініструванні, послаблюючи простір для корупції.

Український державний центр радіочастот підтримав проведення Хакатону з виховання доброчесності та запобігання корупції у секторі безпеки й оборони України. Подія пройшла за ініціативи Національного університету оборони України та Департаменту з питань запобігання та виявлення корупції Міністерства оборони України, у співпраці з представниками Програми НАТО з виховання доброчесності, Академії оборони Великої Британії, а також Центру з питань доброчесності в оборонному секторі (CIDS).

Дана співпраця підкреслює важливість інтеграції сучасних технологій в адміністративні процеси сектору безпеки та оборони України, з практичною користю реалізації Державної антикорупційної програми. Що в черговий раз, підкреслює принцип, що попередження корупції є ефективнішим за її подолання.

Інвестиції в освіту та розвиток молодих талантів є критично важливими для України. Створення умов для їх зростання та розвитку, надання можливостей для інновацій та підтримка їхніх стартапів можуть стати запорукою того, що в подальшому країна буде в руках висококваліфікованих, креативних та конкурентоспроможних професіоналів на світовому рівні.

Майбутнє України за ініціативною молоддю, яка освоює IT-технології, прагне своєю працею, ентузіазмом та інноваційним мисленням не лише розвивати цифрову безпеку країни, але й покращити якість життя суспільства.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux