УДЦР активно сприяє впровадженню новітніх радіотехнологій опубліковано 12 лютого 2024 року о 12:40

Український державний центр радіочастот протягом 2023 року брав участь у форумах Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ) та Міжнародного Союзу Електрозв’язку (МСЕ) на яких фахівці Науково-методичного департаменту вносили свої пропозиції та напрацювання нових нормативних документів з питань користування радіочастотним спектром.
Науково-методична робота фахівців УДЦР сприяла створенню таких нормативних документів:
- плані розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні;
- проекті переліку радіообладнання, експлуатація якого здійснюється на підставі присвоєння радіочастоти;
- проекті переліку параметрів радіообладнання, у разі дотримання яких не потрібно проводити розрахунки електромагнітної сумісності;
- проекті переліку технічних характеристик та умов експлуатації радіообладнання, випромінювальних пристроїв, експлуатація яких здійснюється за принципом загальної авторизації.
Варто зазначити, що досить значний обсяг робіт було виконано фахівцями науково-методичного департаменту на етапі підготовки України до Всесвітньої конференції радіозв’язку (ВКР-23). Науковці УДЦР взяли участь в 9 форумах Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ) та Міжнародного Союзу Електрозв’язку (МСЕ).
УДЦР здійснював аналіз міжнародних інформаційних циркулярів частот МСЕ з питань космічних служб радіозв’язку. Фахівцями науково-методичного департаменту були розроблені нові методики:
- методика розрахунку внутрішньо-системних ознак інтерференції (SNIR) мобільного зв'язку та зон з низьким показником RSRQ, що впливає на якість надання послуг (для сприяння впровадженню сервіс-орієнтовного підходу до радіочастотного моніторингу);
- методика визначення зони доступності мобільного зв'язку за маршрутом руху МСРК під час проведення драйв тестів (для забезпечення візуалізації результатів моніторингу з метою їхнього оприлюднення для споживачів).
«На сьогодні Український державний центр радіочастот активно сприяє впровадженню в нашій державі радіообладнання новітніх технологій. У 2023 році фахівцями науково-методичного департаменту здійснено 59 технічних експертиз з питань попередньої оцінки можливості виконання умов електромагнітної сумісності радіообладнання (РО) та випромінювальних пристроїв, що виробляються або ввозяться для застосування на території України», - розповів Юрій Гресько, заступник директора науково-методичного департаменту.