УДЦР уклав Договір на купівлю системи моніторингу якості мобільного зв’язку опубліковано 23 червня 2021 року о 08:59

УДЦР уклав Договір на купівлю системи моніторингу якості мобільного зв’язку

      У п’ятницю, 18 червня 2021 року, між Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» та акціонерним товариством «Альфа-Банк» укладено договір фінансового лізингу на купівлю-продаж Системи моніторингу та збору значень параметрів якості надання послуг рухомого (мобільного) зв’язку.

Дану систему впроваджується з метою сприяння у забезпеченні населення України якісним рухомим (мобільним) зв’язком та широкосмуговим доступом до мережі Інтернет на виконання вимог абзаців 1 та 5 підпункту 2.2 пункту 2 розділу «Довгострокові пріоритети діяльності Уряду» Програми діяльності Кабінету Міністрів України, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 № 471, та на виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2020 року № 1189-р «Про затвердження плану заходів щодо підвищення якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку на 2020-2022 роки».

Фінансування закупівлі здійснюється за рахунок власних коштів Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» в межах, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2020 року № 1093 «Про внесення зміни до пункту 1 Порядку відрахування до державного бюджету частини чистого прибутку (доходу) державними унітарними підприємствами та їх об'єднаннями».

У рамках договору фінансового лізингу планується поставити спеціалізовані апаратно-програмні комплекси компанії Rohde&Schwarz, яка є провідним світовим постачальником рішень для тестування мереж мобільного зв’язку, а також дійсним членом багатьох комітетів таких міжнародних організацій, як International Telecommunication Union, Comité International Spécial des Perturbations Radioélectriques, European Telecommunications Standards Institute, 3rd Generation Partnership Project тощо.

Рішення Rohde&Schwarz включає все необхідне апаратне, програмне забезпечення та експертну підтримку, необхідні для проведення ефективного моніторингу якості послуг мобільного зв’язку та використовується не тільки багатьма провідними світовими операторами, але й державними регуляторами в сфері зв’язку та телекомунікацій багатьох країн, зокрема Британії, Бельгії, Литви тощо.

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв`язку та інформатизації, вже декілька років ефективно використовується обладнання компанії Rohde & Schwarz для вимірювання параметрів якості послуг рухомого (мобільного) зв’язку в рамках виконання завдань державного нагляду. Тому, побудова Системи моніторингу саме на базі цього бренду є логічним продовженням розвитку сфери державного контролю у сфері телекомунікацій.

Перша партія такого обладнання з’явиться в Україні вже на початку липня і вже дозволить Державі проводити контроль за якістю послуг мобільного зв’язку, як в межах населених пунктів, так і на дорогах міжнародного та національного значення.

Довідково: «Rohde & Schwarz» – компанія зі світовим ім'ям в області радіовимірювального обладнання, інформаційних технологій і зв'язку. Головний офіс компанії знаходиться в Мюнхені, представництва «Rohde & Schwarz» працюють більш ніж в 70 країнах світу і налічують понад 12 300 співробітників. За 2019-2021 фінансовий рік. оборот компанії склав 2,58 млрд. євро. «Rohde & Schwarz» вже 85 років розробляє і виробляє радіоелектронне обладнання, призначене для вирішення найскладніших завдань в області радіовимірювань, телерадіокомунікацій, мультимедіа, авіації, космосу, оборони та інформаційної безпеки.

 

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux