Скасування функціонування системи IMEI-кодів істотно збільшило "сірий" імпорт мобільних телефонів – УДЦР опубліковано 16 березня 2015 року о 16:06

Скасування обов'язкових процедур обліку кодів IMEI призвело до істотного наповнення ринку мобільних телефонів "сірим" імпортом, повідомив агентству "Інтерфакс-Україна" генеральний директор Українського державного центру радіочастот Володимир Корсун.
"Вже через півтора місяця після скасування обов'язкових процедур обліку кодів ІМЕІ Державна фіскальна служба підтвердила суттєве наповнення ринку мобільних телефонів "сірим" імпортом. Тільки за п'ять місяців 2014 року, після зупинки системи, показники надходжень до держбюджету знизилися до 700 млн грн. При цьому до впровадження системи (1 червня 2009 року) надходження до бюджету України становили близько 60 млн грн. За перші півроку після її запуску надходження склали 570 млн грн, а за 2013 бюджет країни поповнився на 1,3 млрд грн", – зазначив керівник підприємства.
Скасування функціонування автоматизованої системи обліку мобільних телефонів України, так званої "бази кодів ІМЕІ", пов'язана з внесенням у квітні 2014 року змін до закону "Про радіочастотний ресурс", які призвели до скорочення кількості дозвільних документів.
"Разом з відміною дозволів на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв наспіх були внесені непродумані зміни порядку ввезення РЕЗ, що скасували облік кодів ІМЕІ мобільних телефонів. В цілому я позитивно ставлюся до спрощення дозвільної системи в Україні. Однак мушу зазначити: зміна порядку ввезення спричинила серйозні наслідки. Було завдано значної шкоди як галузі телекомунікацій та кінцевим споживачам телекомунікаційних послуг, так і заподіяно суттєвий економічний збиток державі", – повідомив В. Корсун.
На думку гендиректора, від скасування функціонування системи виграли "недобросовісні імпортери, які займаються ввезенням контрафактної та контрабандної продукції". Вигода ж, на думку В.Корсуна, від повернення в експлуатацію системи буде як державі, так й імпортерам, які легально ввозять цей товар.
Гендиректор підприємства також спростував чутки про те, що функціонування системи призведе до подорожчання мобільних пристроїв.
"В інтернеті стали з'являтися статті, в яких УДЦР звинувачують у бажанні повернути корупційну складову та нажитися на пересічних покупцях. Особливо акцентується, що покупці будуть ледве не на 25% переплачувати за мобільні телефони. Це, м'яко кажучи, не відповідає дійсності. По перше, суть системи – забезпечити контроль і виключити корупційну складову, по-друге, вартість послуги (внесення телефону в базу кодів IMEI – ІФ) буде близько 8 грн з ПДВ і не буде залежати від коливань курсу долара США", – підкреслив В. Корсун .
Він також додав, що в разі підтримки парламентом законопроекту, який відроджує функціонування системи IMEI-кодів, УДЦР в змозі забезпечити технічне функціонування такої системи.
Джерело: http://interfax.com.ua/news/economic/254872.html