Семінар МСЕ «Тенденції розвитку національних систем моніторингу радіочастотного спектра». 3-тя спеціалізована виставка-семінар «Стан і перспективи розвитку та виробництва засобів радиомоніторингу» опубліковано 21 липня 2006 року о 22:04

З 19 до 21 липня 2006 року Бюро радіозв’язку МСЕ (МСЕ-R) і Бюро розвитку МСЕ (МСЕ-D) спільно з Українським державним центром радіочастот (УДЦР) провели у м. Києві Семінар МСЕ «Тенденції розвитку національних систем радіочастотного моніторингу» й 3-ю Спеціалізовану виставку-семінар «Стан та перспективи розвитку і виробництва засобів радіомоніторингу».

В роботі Семінару МСЕ взяли участь більше 210 фахівців у галузі радіочастотного моніторингу й зв’язку з 22 країн Європи та СНД, серед яких були представники:

 • Міжнародного союзу електрозв’язку;
 • Адміністрацій зв’язку та регуляторних частотних органів із 19 країн (у тому числі, фахівці радіочастотних центрів із 6 федеральних округів Російськой Федерації);
 • Адміністрації зв’язку, Національної комісії з питань регулювання зв’язку (НКРЗ) і Національної комісії з телебачення і радіомовлення України;

 • 9 провідних телерадіокомпаній України, та операторів рухомого зв’язку;

 • 25 регіональних філіалів УДЦР;

 • 6 організацій – розробників і виробників радіоконтрольного обладнання та засобів зв’язку з 4 країн, у тому числі компанії «Rohde&Schwarz» (Німеччина), ЗАТ «Иркос» (Росія), ТОВ «Адалін» і ХСВД-2 «Спецвузавтоматика» (обидві – Україна);

 • розробники та виробники програмного забезпечення у сфері управління радіочастотним ресурсом і радіомоніторингу;

 • 8 науково-дослідних та вищих нвчальних закладів Росії та України;

 • 13 компаній з Білорусії, Росії та України, які спеціалізуються з продажу радіовимірювального та радіоконтрольного обладнання;
 • силових структур України.

Відкриваючи семінар, начальник УДЦР П.В.Слободянюк привітав його учасників і висловив надію, що плідний обмін думками буде сприяти розвитку радіочастотного моніторингу в країнах-учасниках і вирішенню проблемних питань у цій сфері. Потім він надав слово члену дослідницьких комісій ДК-3 та ДК-7 МСЕ-R О.В.Васильєву, який оголосив привітання від імені Бюро радіозв’язку МСЕ (МСЭ-R).

Програма семінару включала 4 блоки питань:

 1. Сучасний стан, проблеми і тенденції розвитку національних систем моніторингу використання спектра.

 2. Огляд діяльності й рекомендацій МСЕ.

 3. Принципи та методи моніторингу використання спектра.

 4. Існуючі та перспективні технічні рішення для моніторингу використання спектра.

Під час Семінару було заслухано 26 доповідей. Учасники обговорювали сучасний стан та перспективи розвитку радіомоніторингу, ділились досвідом побудови національних систем радіомоніторингу, знайомились з сучасним радіоконтрольним обладнанням.

О.В.Васильєв визначив місце та роль радіоконтролю в системі управління використанням радіочастотного спектра.

Основну тональність семінару задала доповідь начальника УДЦР П.В.Слободянюка „Сучасні тенденції розвитку радіочастотного моніторингу”, у якій він визначив, в першу чергу, необхідність:

 • адаптації структури та завдань радіомоніторингу до рівня розвитку засобів зв’язку;

 • розширення функціональних і технічних можливостей радіомоніторингу;

 • автоматизації радіомоніторингу.

Представники Адміністрацій зв’язку Киргизької Республіки Ч.А.Бекташов, Республіки Молдова О.Cпатару, Литовської Республіки Г.Леонтьєв поділилися досвідом побудови національних мереж радіоконтролю та організації радіоконтролю.

У другому блоці питань О.В.Васильєв розповів про діяльність МСЕ щодо контролю з використання спектра. Зональний представник МСЕ в Москві В.П.Тимофєєв доповів про результати Всесвітньої конференції з розвитку електрозв’язку, яка проходила  з 7 по 15 березня 2006 року в Катарі.

На завершення першого дня О.В.Васильєв і начальник відділу радіомовної служби УДЦР К.Р.Жавроцький доповіли про результати Регіональної конференції радіозв’язку щодо планування цифрового мовлення (РКР-06) й підготовки до Всесвітньої конференції радіозв’язку (ВКР-07).

Другий день семінару (у блоці «Принципи та методи моніторингу використання спектра») відкрився доповіддю начальника управління науково-технічного забезпечення УДЦР В.Ф.Корсака стосовно побудови єдиної інформаційно-аналітичної системи регулювання використання радіочастотного ресурсу УДЦР. Тема побудови аналогічних систем пролунала також у доповідях головного конструктора ДП «НДІ РЕТ» М.М.Калюжного (Україна) та директора ТОВ «ATDI» (Росія) Ф. Станкевича.

Про результати побудови автоматизованої системи радіомоніторингу УДРЦ доповів начальник управління радіочастотного моніторингу УДЦР В.Т. Бондарчук.

Віце-президент компанії «CTS International» (Франція) Ф.Хассин розглянув питання впливу продаж спектра та його лібералізації на управління та моніторинг використання спектра.

Представник ТОВ «НДІ Радіо» (Україна) С.Г.Бунін у своїй доповіді  акцентував увагу щодо радіомоніторингу понадширокосмугових сигналів.

Завідувач кафедри Санкт-Петербурзького Державного університету телекомунікацій ім. проф. М.А.Бонч-Бруєвича І.П.Харченко зробив доповідь на тему «Проблеми радіомоніторингу й вимоги до кваліфікації фахівців з регулювання використання РЧС».

Начальник сектору підвищення кваліфікації УДЦР А.Г.Кучеренко ознайомив учасників семінару з можливостями мережі дистанційного навчання, яка впроваджена в УДЦР.

Четвертий блок «Існуючі та перспективні технічні рішення для моніторингу використання спектра» був присвячений розгляду питань стосовно технічного оснащення радіоконтролю й радіовимірювань.

У спільній доповіді  заступника начальника управління науково-технічного забезпечення УДЦР В.Г.Благодарного та продукт-менеджера компанії «Rohde&Schwarz» М.Мюллера були представлені результати тестових випробувань дослідного зразка компактної моніторингової системи UMS100 виробництва компанії «Rohde&Schwarz».

Про нові розробки ЗАТ «ИРКОС» (Росія) доповів заступник генерального директора В.А.Козьмин, компанії «Tektronix Inc.» (Польща) – представники ТОВ «Оракул Сервіс» (Україна) А.І.Ярмак і компанії «Tektronix Inc.» Т.Азенгер,  про розробки ТОВ «Адалін» – його директор В.В.Громоздін.

За традицією, в останній день УДЦР провів виставку обладнання радіомоніторингу і радіовимірювального обладнання.

ТОВ «Оракул Сервіс» и «Юнитест» представили на виставці обладнання компаній «Tektronix Inc.» та «Agilent Technologies», підприємство «Адалін» – мобільний пеленгатор  РПм30/1000д та направлену комутовану антенну для контролю базових станцій. На виставці також було представлене обладнання для контролю радіоподовжувачів телефонних ліній.

Учасники семинару довго затримувались біля комплексів радіомоніторингу з дистанційним управлінням – системи UMS100 компанії «Rohde&Schwarz» і портативного автоматизованого вимірювального комплексу АИК-СП виробництва ХСВД-2 «Спецвузавтоматика».

Парк засобів мобільного радіомоніторингу УДЦР був представлений мобільними комплексами радіомоніторингу РМ-1300М1 (ТОВ «Радіоприлад»),  РМ-1300М1-Р3 та мобільним комплексом моніторингу мереж GSM РМ-1300М1-Р3/5 (ХСВД-2 «Спецвузавтоматика») і мобільною станцією MMS1-UA («Rohde&Schwarz»).

Особливу увагу привернула єдина не тількі в Україні, але й у країнах ближнього зарубіжжя спеціалізована станція технічного контролю ССТК , яка призначена для вирішення завдань радіоконтролю під час прийняття в експлуатацію базових станцій.

Окрім зазначеного, до складу експозиції входили засоби вимірювальної техніки випробувальної лабораторії УДЦР і Пункт управління автоматизованою системою радіомоніторингу УДЦР.

Після завершення виставки начальник УДЦР П.В. Слободянюк вручив дипломи її учасникам і запросив учасників Семінару МСЕ прийняти участь у роботі семінару та виставки у 2008 году.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux