події в Україні УДЦР За 2023 рік УДЦР провів перевірку метрологічних характеристик понад 850 одиниць засобів вимірювальної техніки опубліковано 20 лютого 2024 року о 10:35

події в Україні УДЦР За 2023 рік УДЦР провів перевірку метрологічних характеристик понад 850 одиниць засобів вимірювальної техніки

      Основною складовою гарантії якості та достовірності всіх вимірювань у напрямі діяльності УДЦР є його високоточні та сучасні засоби вимірювальної техніки.

 Відповідальність за точність, достовірність, правильність, і навіть визначення розміру похибок засобів вимірів покладено метрологічну службу.

З метою забезпечення виконання основних завдань та функцій підрозділів та філій УДЦР у 2023 році, метрологічна служба здійснила калібрування понад 650 одиниць засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) та провела метрологічне підтвердження придатності понад 200 зразків, також фахівцями організовано ремонт 32 одиниць та перевірку 14 допоміжних робіт. . Калібрування гарантує, що метрологічні характеристики ЗВТ перевірені та відповідають встановленим вимогам, а подальша експлуатація цього приладу дозволена без обмежень.

 Непрацездатні прилади або прилади з неприпустимою похибкою вимірювання до подальшої експлуатації в УДЦР не допускаються та вирушаю для проведення відповідного ремонту.

 Зазначимо, що на сьогоднішній день перелік засобів вимірювальної техніки УДЦР дуже великий, але якщо коротко, то це в основному обладнання, яке використовується у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектру та має відповідні метрологічні характеристики.

 Розширення виробничих можливостей насамперед стосується наступних видів вимірювань та приладів:

 •  ЕМ – Електрика та магнетизм (EM – Electricity and Magnetism) та пов’язану з нею величину «Потужність».
 • TF – час і частота (TF – Time and Frequency) та пов’язані з нею величини «Частота» та «Час».

 Відповідність міжнародному стандарту є безумовним визнанням високої технічної спроможності та компетенції фахівців служби, які успішно засвоїли сучасні європейські методики калібрування та працюють на рівні вимог міжнародних стандартів.

 Важливо відзначити, що завдяки відкаліброваним засобам вимірювальної техніки (ЗВТ) підрозділи УДЦР здатні забезпечити найвищий ступінь точності, єдності та достовірності вимірювань за напрямом своєї діяльності, забезпечити виконання підвищених вимог щодо якості цих вимірювань. При цьому головною складовою є відповідність обладнання, що використовується в діяльності підприємства сучасному рівню міжнародних норм і рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).

 За підсумками багатомісячної роботи у 2023 році (на основі підписання субліцензійної угоди з Національним агентством з акредитації України від 19.09.2023) стало надання дозволу метрологічною службою на використання комбінованого знака Міжнародної організації з акредитації лабораторій (ILAC-MRА) у поєднанні з національним знаком.

 Сьогодні метрологічна служба УДЦР у звітах/сертифікатах, виданих замовнику калібрування, може посилатися на повну відповідність вимогам також і Європейської кооперації з акредитації лабораторій (EA MLA). Це означає, що результати її роботи точні, надійні та демонструють технічну компетенцію для певної сфери акредитації та підтвердження функціонування в лабораторії європейської системи управління якістю.


Джерело: https://hi-tech.ua/uk/za-2023-rik-udczr-proviv-perevirku-metrologichnyh-harakterystyk-ponad-850-odynycz-zasobiv-vymiryuvalnoyi-tehniky/

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux