Підсумки: УДЦР здійснив понад 25 000 присвоєнь радіочастот у 2023 році опубліковано 15 лютого 2024 року о 15:20

Підсумки: УДЦР здійснив понад 25 000 присвоєнь радіочастот у 2023 році

      Минулого року Український державний центр радіочастот збільшив кількість радіочастотних присвоєнь на понад 25 000, засвідчуючи інтенсивне використання даного ресурсу в країні. Цей показник відображає значний поступ у роботі, порівняно з попереднім роком, й віддзеркалює зростаючі потреби відновлення електронних комунікацій, попри запроваджений в державі воєнний стан.

Тільки завдяки вдалій адаптації до ринку електронних комунікацій під час війни й необхідності відновлення та розвитку електронних комунікаційних мереж, відбулося значне зростання кількості виконаних робіт у порівнянні з 2022 роком.

Діяльність з присвоєння радіочастот була невід’ємною частиною місії із забезпечення електромагнітної сумісності (ЕМС) та ефективного управління радіочастотним спектром країни.

Фахівці УДЦР активно впроваджують передові технології, зокрема удосконалюють Автоматизовану інформаційну систему управління радіочастотним спектром, що працює на платформі ICS manager, забезпечуючи високу точність та ефективність у своїй роботі. Через адаптацію цього інструментарію до оновленого законодавства, порівняно з 2022 роком, було досягнуто помітного прогресу в обробці замовлень та наданні розрахунків електромагнітної сумісності, централізованих та децентралізованих присвоєнь радіочастот. В своїй роботі підприємство забезпечує виконання рішень Євросоюзу, а також впроваджує сучасні інноваційні рішення.

У своїй діяльності, Департамент радіослужби УДЦР, згідно зі статтею 69 Закону «Про електронні комунікації» виконує розрахунок електромагнітної сумісності (ЕМС) для загальних користувачів, що виконується відповідно до порядку, встановленого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку (НКЕК).

Робота Департаменту радіослужби УДЦР (розрахунки) базуються на рекомендаціях Міжнародного союзу електрозв'язку, рішеннях Європейської конференції адміністрацій пошт та телекомунікацій, міжнародних договорах та актах законодавства Європейського Союзу відповідно до Плану розподілу та користування радіочастотним спектром в Україні. Таким чином, Україна не лише відповідає міжнародним стандартам у сфері радіозв'язку, але й активно співпрацює з міжнародною спільнотою для розвитку та оптимізації використання радіочастотного спектру.

У сучасному світі радіозв'язку, де різноманітність технологій, операторів та передавачів лише зростає, важливим є забезпечення відсутності завад один одному. Кожен із користувачів радіочастотного спектру має працювати у межах встановлених параметрів потужності та інших технічних характеристик, забезпечуючи гармонійну роботу систем радіозв'язку.

Завдяки такому підходу Україна гарантує ефективне використання радіочастотного спектру, мінімізуючи ризик взаємних завад між різними технологіями та операторами (користувачами радіочастотного спектру), тим самим надає сприяння розвитку високоякісних та надійних послуг радіозв'язку для всіх користувачів.

З введенням у дію нової редакції Регламенту аматорського радіозв'язку України 21 липня 2023 року, сфера радіоаматорства зазнала ключових нововведень, а саме оновлення та приведення у відповідність до рекомендації МСЕ та СЕРТ вимог до кваліфікації радіоаматорів та характеристик типових аматорських систем, спрямованих на гармонізацію з нормативно-правовими актами Європейського Союзу та підвищення якості аматорського радіозв'язку. Це, в свою чергу, призвело до значного зростання кількості виданих експлуатаційних документів для радіоаматорів. Такі зміни відзначають удосконалення регуляторної бази, що гарантує високу задоволеність радіоаматорської спільноти.

У 2023 році відбувся важливий крок у сфері телерадіомовлення. Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення звернулася до УДЦР за отриманням розрахунків щодо можливості та умов користування радіочастотним спектром для потреб цифрового наземного телевізійного мовлення. Відбувся черговий етап розбудови та розширення мережі цифрового багатоканального мовлення у метровому діапазоні спектра МХ-7 у прикордонних районах, неподалік зон бойових дій. Дана робота має велике значення для забезпечення стабільного доступу до інформації в критичних регіонах нашої країни.

В співпраці з Генеральним штабом Збройних Сил України, експерти УДЦР продемонстрували чудову оперативність, виконавши важливе завдання для розширення метрового мультиплексу МХ-7 в Україні у стислі строки. Результати цієї роботи – вісім готових до реалізації проектів розрахунків для прикордонних населених пунктів Сумської, Харківської та Чернігівської областей.

Розрахунки не тільки розширяють мережу МХ-7, але й забезпечують телевізійне мовлення у ключових регіонах. Важливо знати, що на підставі отриманої Концерном радіомовлення, радіозв'язку та телебачення (КРРТ) ліцензії на постачання послуг для потреб мовлення L70-01785 від 09.11.2023, УДЦР здійснив присвоєння 128 радіочастот для мережі МХ-7. Це великий внесок у розвиток інформаційного простору країни, особливо на кордоні, який гарантує стабільну трансляцію українського телебачення, що підтримує єдність нашого народу.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux