Підсумки: УДЦР у 2023 році проведено перевірку метрологічних характеристик понад 850 одиниць засобів вимірювальної техніки опубліковано 06 лютого 2024 року о 11:14

Підсумки: УДЦР у 2023 році проведено перевірку метрологічних характеристик понад 850 одиниць засобів вимірювальної техніки

         Основною складовою гарантії якості та достовірності всіх вимірювань за напрямком діяльності УДЦР є його високоточні та сучасні засоби вимірювальної техніки. 

Відповідальність за точність, достовірність, правильність, а також визначення розміру похибок засобів вимірювальної техніки покладено на метрологічну службу.

З метою забезпечення виконання основних завдань та функцій підрозділів та філій УДЦР у 2023 році, метрологічна служба здійснила калібрування понад 650 одиниць засобів вимірювальної техніки (ЗВТ) та провела метрологічне підтвердження придатності більше 200 зразків, також фахівцями організовано ремонт 32 одиниць та повірку 14 одиниць ЗВТ і допоміжного обладнання підприємства. Калібрування гарантує що метрологічні характеристики ЗВТ перевірені і відповідають встановленим вимогам, а подальша експлуатація даного приладу дозволенна без обмежень.

Непрацездатні прилади, або прилади з недопустимою похибкою вимірювання до подальшої експлуатації в УДЦР не допускаються і відправляюся для проведення відповідного ремонту.

Зазначимо, що на сьогодні перелік засобів вимірювальної техніки УДЦР дуже великий, але якщо коротко, то це в основному обладнання яке використовується у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра і має відповідні метрологічні характеристики.

У 2023 році за підсумками зовнішнього аудиту, проведеного Національним агентством акредитації України, метрологічна служба підтвердила компетентність в галузі калібрування засобів вимірювальної техніки відповідно до вимог Національного (міжнародного) стандарту ДСТУ EN ISO /IЕС 17025-2019 та значно розширила свої виробничі можливості .

Розширення виробничих можливостей, в першу чергу, стосується таких видів вимірювань та приладів:

 • ЕМ – Електрика та магнетизм (EM –Electricity and Magnetism) та пов’язану з нею величину «Потужність». 
 • TF – Час та частота (TF – Time and Frequency) та пов’язані з нею величини «Частота» і «Час».

Відповідність міжнародному стандарту є безумовним визнанням високої технічної спроможності та компетенції фахівців служби, які успішно засвоїли сучасні європейські методики калібрування і працюють на рівні вимог міжнародних стандартів.

Важливо зазначити, що завдяки відкаліброваними засобам вимірювальної техніки (ЗВТ) підрозділи УДЦР спроможні забезпечити найвищий ступінь точності, єдності й достовірності вимірювань за напрямком своєї діяльності, забезпечити виконання підвищених вимог, щодо якості цих вимірювань. При цьому головною складовою є відповідність використовуваного обладнання в діяльності підприємства сучасному рівню міжнародних норм і відповідних рекомендацій Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ).

За підсумками багатомісячної роботи в 2023 році (на основі підписання субліцензійної угоди з Національним агентством з акредитації України від 19.09.2023) стало отримання дозволу метрологічною службою на використання комбінованого знаку Міжнародної організації з акредитації лабораторій (ILAC-MRА) у поєднанні з національним знаком акредитації.

Сьогодні метрологічна служба УДЦР у звітах/сертифікатах, виданих замовнику калібрування може посилатися на свою повну відповідність вимогам також і Європейської кооперація з акредитації лабораторій ( EA MLA). Це означає, що результати її роботи є точними, надійними і демонструє технічну компетенцію для визначеної сфери акредитації та підтвердженням функціонування в лабораторії європейської системи управління якістю.

 «Для УДЦР важливо, що сьогодні калібрувальна лабораторія має повне право використовувати комбінований знак ILAC-MRA на своїх сертифікатах калібрування, адже це забезпечує визнання даних сертифікатів у більш ніж 70 країнах світу, які підписали угоду з міжнародною організацією з акредитації лабораторій ILAC (MRA), що створює потенційну можливість залучення до співпраці іноземних виробників (постачальників) засобів вимірювальної техніки на ринок України. Також завдяки калібруванню обладнання УДЦР в такій лабораторії забезпечується впевненість споживачів у якості та компетентності робіт, які може виконати наше підприємстві. Варто зазначити, що результати вимірювань УДЦР з використання каліброваного обладнання можуть претендувати на презумпцію відповідності міжнародним стандартам», - розповів Ігор Пашкевич начальник метрологічної служб УДЦР.

Набутий досвід виконання калібрування відповідно міжнародному стандарту дає можливість метрологічній службі задовольнити усі вимоги українських та іноземних виробників (постачальників) засобів вимірювальної техніки ринку України.


Довідково :

ILAC (MRA)-міжнародна організація з акредитації лабораторій

EA (MLA) -Європейська кооперація з акредитації лабораторій


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux