Підсумки: УДЦР проведено майже 3000 випробувань та технічних експертиз в 2023 році опубліковано 31 січня 2024 року о 12:36

Підсумки: УДЦР проведено майже 3000 випробувань та технічних експертиз в 2023 році

      Центр з сертифікації Українського державного центру радіочастот, створений за європейським зразком і вважається одним з найбільш оснащених в Україні. Сучасна матеріально - технічна база Центру і висока компетентність фахівців дозволяють виконувати комплексні випробування найсучасніших технічних засобів та проводити експериментальні дослідження з метою впровадження в Україні новітніх технологій.

У 2023 році досить вагомо зросла кількість та складність виконаних Центром з сертифікації експериментальних досліджень. Окрім цього, укладено 357 договорів у тому числі 14 міжнародних, а також три угоди з науковими установами України про науково-технічне співробітництво в галузі випробувань та оцінки відповідності технічних засобів. За результатами роботи фахівців ЦС УДЦР протягом року видано 368 сертифікатів, проведено і оформлено протоколами (випробувань, аналізування) більше 2 тисяч, опрацьовано більше 50 звернень за якими надані фахові відповіді.

Фахівцями Центру з сертифікації УДЦР під час випробувань виявлено 24 типи обладнання, яке не відповідає вимогам Технічних регламентів (радіостанції, мультимедійні пристрої, «зарядні станції», блоки живлення, дитячі електроіграшки, пристрої охоронної сигналізації тощо). Виявлені невідповідності з такими показниками: електромагнітна сумісність (ЕМС) – 54%, функціональні параметри (радіопараметри) – 25%, електробезпека – 21%. Результати 2023 року свідчать про те, що кількість невідповідностей за показником електромагнітна сумісність (ЕМС) зросла у порівнянні 2022 роком на 10%.

«Варто зазначити, що протягом року ЦС приділяв велику увагу диверсифікації видів послуг, розвитку співпраці з міжнародними клієнтами та українськими розробниками. Також, згідно затвердженим у 2023 році Плану розподілу і користування радіочастотним спектром в Україні, Стратегічному плану розвитку УДЦР, Центр з сертифікації виконав організаційні, науково-методичні та технічні заходи спрямовані на забезпечення здатності проводити оцінку відповідності радіообладнання новітніх технологій (5G, Starlink тощо», - зазначив Олександр Лисенко начальник центру з сертифікації УДЦР.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux