Міжнародним союзом електрозв’язку завершено серію тренінгів для українських фахівців про впровадження та розгортання 5G в Україні опубліковано 23 грудня 2024 року о 11:14

Міжнародним союзом електрозв’язку завершено серію тренінгів для українських фахівців про впровадження та розгортання 5G в Україні

У Варшаві 18 грудня завершився фінальний Семінар з питань інструментарію безпеки 5G та політики користування радіочастотним спектром, організований в рамках програми технічної підтримки Євросоюзу TAIEX у співпраці з Офісом Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) для Європи та Регуляторним органом в сфері електронних комунікацій Польщі (UKE). Захід став підсумком шести навчальних заходів, які мали на меті допомогти українській стороні інтегруватися в цифрову екосистему Європи.

Серед учасників були представники Міністерства цифрової трансформації, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (УДЦР).

Семінари мали на меті надати українським державним органам та технічним експертам знання, необхідні для безпечного й ефективного впровадження технології 5G відповідно до стандартів і практик Європейського Союзу. Основна увага була зосереджена на таких питаннях:

  • гармонізація нормативно-правової бази України з директивами та стандартами ЄС у сфері кібербезпеки, управління спектром і впровадження 5G, що сприятиме інтеграції України до Єдиного цифрового ринку ЄС, розвитку транскордонних цифрових послуг і технологічних інновацій;
  • забезпечення безпеки та стійкості телекомунікаційної інфраструктури України через досягнення відповідності стандартам ЄС у цій сфері;
  • розгляд проблем і пошук рішень щодо впровадження 5G в умовах війни.


Під час попередніх шести сесій тренінгу учасники мали змогу послухати виступи представників Європейської комісії, Групи з політики радіочастотного спектра Європейської комісії, Бюро радіозв’язку МСЕ, регуляторних органів Польщі, Німеччини, Румунії, Литви, Болгарії, Швеції та Чехії, а також компаній Nokia та Ericsson. Представники Європейської комісії детально розповіли про регуляторне середовище Євросоюзу, що стосується впровадження 5G і гармонізації радіочастотного спектра, ознайомили учасників з ключовими директивами та регламентами ЄС, а також із заходами, передбаченими інструментарієм безпеки 5G (EU 5G Security Toolbox), які допомагають знизити технічні та нетехнічні ризики, пов’язані з новими мережами.

Доповідачі від регуляторних органів країн ЄС розповіли, як здійснювалося переналаштування цифрового наземного телебачення смуги нижче 694 МГц, організація аукціонів, видача ліцензій та встановлення вимог до якості роботи мереж електронних комунікацій.

На семінарах значну увагу приділили питанням спільного використання мереж та інфраструктури мобільними операторами, зокрема національному роумінгу, інвестиційним угодам, розвитку приватних мереж і застосуванню 5G у різних секторах економіки, включаючи створення міждержавних транспортних коридорів. Також між польською та українською сторонами відбувся обмін інформацією про розподіл частот у національних таблицях і планах використання радіочастотного спектра. Особливу увагу приділили гармонізованим у ЄС частотним смугам для впровадження ІМТ, поточному використанню спектра (зокрема діючим ліцензіям і їх умовам) та планам щодо майбутнього використання частотних ресурсів.

Координатор Бюро стандартизації електрозв’язку МСЕ зосередив увагу на глобальному ландшафті стандартизації, архітектурі мереж, питаннях конфіденційності та кібербезпеки, якості послуг (QoS) і технологіях, що виходять за межі 5G. У своїй презентації він також розглянув питання еволюції глобального трафіку даних, бізнес-моделей для операторів, прикладів впровадження 5G у світі та стратегії розгортання новітніх мереж.

Окрема сесія була присвячена досвіду Польщі та Литви у впровадженні 5G. Учасники обговорили аукціони частот у діапазонах 700 МГц і 3400–3800 МГц, ліцензійні вимоги до покриття транспортних шляхів, розвиток мереж вздовж європейських коридорів, контроль якості та аспекти безпеки.

Від УДЦР у тренінгах взяли участь представники департаментів: радіослужби, радіочастотного моніторингу, ІТ, вимірювання телекомунікаційних мереж, науково-методичного департаменту та управління справами, а також відділу міжнародного радіочастотного менеджменту.

Участь у подібних тренінгах сприяє не лише підвищенню кваліфікації українських фахівців, а й їх підготовці до розв’язання можливих задач пов'язаних з 5G: від управління спектром і до інтеграції сучасних технологій в екосистему цифрових комунікацій.

Український державний центр радіочастот використовуватиме отримані знання під час впровадження в країні систем зв’язку 5G, що відкриє широкі можливості не лише для традиційного мобільного зв’язку, але і для розвитку цифрової економіки завдяки використанню інтелектуальних систем 5G у виробництві, сільському господарстві, медицині, транспортних системах, розумному керуванні містами та дорожнім трафіком, тощо.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux