Міжнародним союзом електрозв’язку опубліковано оновлений Регламент опубліковано 03 вересня 2024 року о 12:45
Нещодавно Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ) представив нове видання Регламенту радіозв’язку. Внесені зміни є підсумком чотирирічної роботи, які були прийняті на Всесвітній конференції радіозв'язку (ВКР-23), що проходила минулого року в місті Дубаї, Об'єднані Арабські Емірати.
Регламент радіозв’язку (далі - Регламент) це міжнародний договір, який регулює глобальне використання радіочастотного спектру та супутникових орбіт. Він охоплює всі радіослужби та системи, включаючи фіксований і мобільний широкосмуговий зв’язок, супутникові системи, звукове та телевізійне мовлення, радіонавігацію, метеорологічний моніторинг й прогнозування, космічні дослідження та дослідження Землі, аматорські радіослужби та багато іншого.
Регламент визначає, як повинні працювати радіообладнання та системи, щоб забезпечити їхню ефективну та беззавадову роботу по всьому світу та в космосі. Це особливо важливо в сучасних умовах, коли ефір стає дедалі більш завантаженим.
Даний документ МСЕ регламентує міжнародну координацію у використанні радіочастот, що особливо важливо для зв’язку в екстрених ситуаціях і для забезпечення безпеки. Він також допомагає запобігти завадам між радіослужбами різних країн й гарантує, що спектр частот використовується максимально ефективно.
Нове видання Регламенту 2024 року відкриває можливості для технологічних інновацій, розширення доступу до глобального зв’язку, а також більш ефективне використання радіоресурсу у космічних службах. Особлива увага приділяється підвищенню безпеки повітряного простору, морського та наземного зв’язку.
Довідково:
Глобальне регулювання радіочастотного спектру розпочалося ще з 1906 року з підписання першої Міжнародної радіотелеграфної конвенції в Берліні. Тоді 30 країн домовилися про ключові положення морського зв’язку та безпеки, зокрема запровадили сигнал «SOS» як міжнародний сигнал лиха.
З того часу Регламент радіозв'язку перетворився на чотиритомний договір, обсягом понад 2000 сторінок. Він встановлює права та обов’язки 193 держав-членів МСЕ й охоплює більше ніж 40 різних служб радіозв’язку, які працюють у діапазоні частот від 8,3 кГц до 3000 ГГц.
Оновлене видання Регламенту радіозв’язку МСЕ 2024 набуде чинності 1 січня 2025 року.
Ознайомитися з текстом Регламенту можна за посиланням: https://www.itu.int/hub/publication/r-reg-rr-2024/