Міжнародний семінар МСЕ «Радіомоніторинг та підвищення ефективності використання спектра». 5-та міжнародна виставка «Обладнання і системи радіомоніторингу – стан і перспективи розвитку та виробництва» опубліковано 09 вересня 2010 року о 22:24

7-9 сентября 2010 года УГЦР провел семинар МСЭ „Радиомониторинг и повышение эффективности использования спектра” (в рамках Проекта „Центр Мастерства МСЭ”). Традиционно, совместно с семинаром, 9 сентября 2010г. УГЦР организовал однодневную международную выставку на тему „Оборудование и системы радиомониторинга – состояние и перспективы развития и производства”.

Информация о семинаре и выставке

07.09.2010

Семінар Міжнародного союзу електрозв‘язку «Радіомоніторинг і підвищення ефективності використання спектру» розпочав роботу

Сьогодні, 7 вересня 2010 року, в Українському державному центрі радіочастот розпочав роботу семінар Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) „Радіомоніторинг і підвищення ефективності використання спектру”.

У заході беруть участь понад 240 делегатів з 21 країни СНД, Європи та Азії.

Учасників 5-го, ювілейного, семінару привітали Голова Національної комісії з питань регулювання зв’язку України Володимир Олійник, представник МСЕ – начальник відділу фіксованих і рухомих служб Бюро радіозв’язку Микола Васильєв та начальник Українського державного центру радіочастот Павло  Слободянюк.

Вони відзначили значне зростання інтересу до визначеної теми в контексті розгляду напрямків діяльності МСЕ у сфері радіомоніторингу, а також принципів формування і функціонування міжнародної системи радіомоніторингу. Учасникам міжнародного форуму побажали плідної роботи, яка, на глибоке переконання виступаючих, сприятиме обміну накопиченим досвідом та надасть нового імпульсу професійній діяльності.

Учасники семінару перейшли до заслуховування доповідей, присвячених темі „Радіомоніторинг – інформаційна основа регулювання використання радіочастотного спектра і частотно-орбітального ресурсу”.


07.09.2010
Семінар Міжнародного союзу електрозв’язку: день перший

В перший день семінару його учасники зосередили увагу на обговоренні проблем, пов’язаних з радіомоніторингом як інформаційної основи регулювання використання радіочастотного спектру і частотно-орбітального ресурсу, розглянули стан та тенденції розвитку національних систем моніторингу, а також сучасні методи та засоби радіомоніторингу випромінювань.

З доповіддю на тему: „Радіомоніторинг і регулювання використання радіочастотного ресурсу” виступив начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк.

В контексті розгляду цього питання він охарактеризував завдання, зміст процесу радіомоніторингу та фактори, якими визначається потужність і структура національної системи радіомоніторингу.

Доповідач, зокрема, визначив основні тенденції розвитку систем радіомоніторингу, сформував завдання органів з радіомоніторингу на сучасному рівні використання радіочастотного ресурсу та напрями подальшого розвитку системи радіомоніторингу.

Про діяльність Міжнародного союзу електрозв’язку в області радіомоніторингу, міжнародну систему радіомоніторингу, а також про Всесвітню конференцію радіозв’язку 2012 року та радіомоніторинг учасникам семінару доповів начальник відділу фіксованих і рухомих служб Бюро радіозв’язку МСЕ Микола Васильєв.

Про досвід роботи служби радіомоніторингу Німеччини, а також з поточною діяльністю ECC/WGFM/RT22 та ITU-R/WP1C присутнім розповів представник Федерального агентства мереж Німеччини Ральф Траутманн.

З системою радіочастотного моніторингу в Україні у смугах частот загального користування присутніх ознайомив заступник начальника УДЦР з питань радіомоніторингу Володимир Титаренко. А начальник відділу планування спектру органу регулювання телекомунікацій Мілан Мизера розповів про моніторинг частотного спектру в Словацькій Республіці.

Про методологічний підхід до оцінки ефективності функціонування систем радіочастотного моніторингу доповів представник Харківського національного університету радіоелектроніки Микола Калюжний.

З інтересом сприйняли учасники семінару виступ Генерального директора ТОВ ”АДАЛІН” Валентина Громоздіна (м. Севастополь).


08.09.2010
Семінар Міжнародного союзу електрозв’язку: день другий

В УДЦР продовжує роботу міжнародний семінар МСЕ „Радіомоніторинг і підвищення ефективності використання спектру”.

На початку другого дня форуму його учасники завершили обговорення питань, винесених на порядок денний першого дня семінару. Йшлося про застосування сучасних методів і засобів радіомоніторингу випромінювань. Також було розглянуто питання моніторингу використання супутникових орбіт і геолокації земних станцій.

На порядок денний винесли 12 питань.

Про управління спектром в режимі on-line учасникам заходу розповів представник LS Telecom (Німеччина) Олексій Бурлак.

„Сучасний підхід до моніторингу радіочастотного спектру” – з такою  темою перед присутніми виступив фахівець ТОВ „АРД-Телеком” (Україна) Володимир Анохін.

Цікавими були доповіді представників компанії Integral Systems Europe (Франція) Гвідо Бараглії та Федерального агентства мереж Німеччини Ральфа Траутманна щодо моніторингу супутникових орбіт та геолокації.

Другу половину дня учасники семінару присвятили розгляду теми, що стосувалася застосування новітнього обладнання та засобів радіомоніторингу.

Пропонувалися наступні доповіді:

„Вплив геометрії антенного пристрою інтерферометричного пеленгатора на стійкість пеленгування до когерентної завади”. (Доповідач – представник  ТОВ „Адалін” (Україна) Максим Гарбуз;

„Досвід впровадження системи управління радіочастотним спектром ICS Manager в Українському державному центрі радіочастот”. (Доповідач –  Ярослав Коваленко,  ТОВ „Лабораторія інформаційних систем”, Україна);

„Можливості  системи управління радіочастотним спектром ICS Manager із взаємодії з програмним комплексом ARGUS системи радіомоніторингу Rohde&Schwarz”. (Доповідач – Сергій Віхренко, ТОВ „АТДИ Євразія, Росія);

„Сучасні засоби радіоконтролю підприємства ХСПУ-2 „Спевузавтоматика і перспективи розвитку”. (Доповідач – Генадій Плешаков, КБ ТОВ ХСВД-2 „Спецвузавтоматика”, Україна);

„Програмні засоби підтримки і автоматизації робіт з проведення радіоконтролю підприємства „Радіософт”. (Доповідач – Олександр Гончаренко,  КБ  ХСВД-2 „Спецвузавтоматика”, Україна);

„Типовий уніфікований сервер радіотехнічних вимірювань і радіоконтролю – основа побудови масштабних територіально-розподілених автоматизованих систем радіоконтролю” (Доповідач – Михайло Новіков, НВФ „Радіан-М”, Росія);

„Програмно-методичний комплекс планування та аналізу радіомереж „Ефір” версії 4.0” (Доповідач – Сергій Мітченков, НВФ „Радіан-М”, Росія).

Також учасникам семінару продемонстрували зразки вимірювального обладнання компанії Anritsu (Японія). Це зробив Олексій Сонін,  регіональний менеджер Anritsu (Росія).

В заключний день заходу також відбудеться V спеціалізована виставка „Обладнання і системи радіомоніторингу – стан і перспективи розвитку та виробництва”.


09.09.2010
Семінар Міжнародного союзу електрозв‘язку: день третій

9 вересня 2010 року, в УДЦР продовжив роботу Міжнародний семінар електрозв’язку „Радіомоніторинг і підвищення ефективності використання спектру”.

Учасники заходу обговорювали питання, пов’язані із демонстрацією технічних можливостей  та порядком застосуванням новітнього обладнання та засобів радіомоніторингу.

До порядку денного включено наступні доповіді:

„Портативний панорамний цифровий радіоприймальний пристрій „АРГАМАК-М” та „Переносний автоматичний радіопеленгатор „АРТИКУЛ – Н1” (доповідав – Володимир Козьмін, ЗАТ „ІРКОС”, Росія);

„Можливості обладнання „ІРГА” при роботі в автоматизованих розподільчих системах радіоконтролю” (доповідав – Борис Антипін,  Проблемна лабораторія з радіомоніторингу та електромагнітної сумісності Санкт-Петербурзького державного університету ім. проф. Бонч-Бруєвича, Росія);

„Радіочастотні тракти моніторингових систем” (доповідав – Юрій Петрушевський, ТОВ „Лінк – Експресс”, Україна);

„Вимірювальні прибори реального часу компанії „Rohde&Schwarz”. Принципи побудови та застосування” (доповідав – Сергій Педоренко, Представництво „Rohde&Schwarz” в Україні);

„Радіочастотні сенсори і системи для виявлення та перехоплення сигналів „Agilent” (доповідав – Віктор Бутирін, Unitest Ltd., Україна);

„Стаціонарні та портативні аналізатори спектру реального часу від компанії „Tektronix” (доповідав – Володимир Яковлєв, ТОВ НВП „Оракул”, Україна);

„Автономні станції радіоконтролю UMS xxx: стан та перспективи” (доповідав – Михайло Єлов, ПП „Селтек”, Україна).

Огляд сучасного вимірювального обладнання для радіомоніторингу і телекомунікацій зробив Сергій Ахмадов, ТОВ „Техенком” (Україна).

Підсумки семінару підбив перший заступник начальника Українського державного центру радіочастот Євген Хаіров. Звертаючись до учасників форуму він відзначив, що сьогодні область радіочастотного моніторингу розвивається динамічно й інтенсивно по всіх напрямках.

- На ринку зв’язку, – сказав виступаючий, – з’являються нові зразки обладнання, програмного забезпечення, яке використовується для аналізу РЧМ. І дуже приємно, що інтерес до питань радіочастотного моніторингу постійно зростає, про що ви змогли зараз пересвідчитись.

- Керівництво УДЦР, – підкреслив Євген Хаіров, – дуже вдячне вам за предметну та глибоку фахову розмову. В ході семінару нам вдалося обмінятися думками та отримати, на моє переконання, нові знання.

Від імені Національної комісії з питань регулювання зв’язку України, Державної адміністрації зв’язку, УДЦР Євген Хаіров подякував усім за значний внесок в успішне проведення семінару.

Учасники міжнародного заходу оглянули експозиції виставки „Обладнання та системи радіомоніторингу – стан і перспективи розвитку і виробництва”.


Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
 • Windows
 • Mac OS
 • Linux