День вишиванки в УДЦР опубліковано 16 травня 2024 року о 17:23

Сьогодні люди на вулицях у вишиванках переглядаються й усміхаються один одному, адже в цей день ми усі стаємо ріднішими. Ми радіємо своїм й цей день об’єднує нас в одну велику родину – Україну.
Цьогоріч цей день взагалі має ще більш символічне значення. Бо це не просто вияв особистої любові до країни та її символіки, а й знак єднання, що саме зараз ми усі разом, а значить — сильні, як ніколи.
Вишиванка – не просто одяг, це – духовна броня українців, що захищає нашу ідентичність та культурну спадщину. Це - код нації, що став відображенням наших сподівань та мрій. Кожен вишитий орнамент вміщує в собі набуту віками мистецьку мудрість українського етносу. Вишиті візерунки – це також символ сміливості, боротьби та перемог, що єднає українців і друзів України по всьому світу.
Одягнути вишиванку – наш спосіб заявити про себе, захистити своє та показати, що ми гордо стоїмо на захисті своїх традицій та цінностей. І нехай цей День вишиванки нагадує нам про силу, яку ми черпаємо з нашої спільної історії та культури.
Сьогодні наш народ захищає не тільки кордони України, а й духовно-культурні надбання. Вишиванка є духовним оберегом українців. Вишита сорочка була, є та буде символом нашої ідентичності, віри, надії, любові, боротьби, а головне — Перемоги. Перемоги над злом, яке уособлює сучасна росія, що чинить геноцид проти українців. Адже раби ніколи не переможуть вільних людей, бронею яких є вишиванка.
Сьогодні ми в одязі, що гріє душу, пахне домівкою та передається від пращурів із роду в рід, що додає нам — українцям — гідності та віри у свободу і незалежність. А ще вишиванка — це любов! Це оберіг! Саме тому сьогодні українські матері, дружини, проводжаючи синів, чоловіків на війну, дають їм з собою і вишиті сорочки.
Щоб оберігали…
Слава Україні!