2-га Міжнародна практична конференція «Моніторинг радіочастотного спектра». 2-га спеціалізована виставка-семінар «Стан і перспективи розвитку та виробництва засобів радіомоніторингу» опубліковано 04 червня 2004 року о 20:38

З 1 по 4 червня цього року в Українському державному центрі радіочастот (Центр «Укрчастотнагляд») проводилась Міжнародна практична конференція Центру підвищення кваліфікації МСЕ «Моніторинг радіочастотного спектра» та 2-га Спеціалізована виставка-семінар «Стан та перспективи розвитку і виробництва засобів радіомоніторингу».

Міжнародна практична конференція з питань радіочастотного моніторингу в Україні проводилась вперше, виставка-семінар вже вдруге.

В роботі першої виставки-семінару, яка проводилась в Центрі «Укрчастотнагляд» два роки тому, з 19 по 21 червня 2002 року, взяло участь більше 70 фахівців у галузі радіочастотного моніторингу, які представляли 13 установ України. Тоді виставку відвідало майже 200 чоловік.

Метою організації і проведення такого заходу, який поєднує в собі представлення та обговорення доповідей з демонстрацією обладнання і комплексів радіомоніторингу, було ознайомлення з досвідом побудови систем радіомоніторингу і розробки радіоконтрольних засобів в інших країнах, визначення сучасного стану і перспектив розвитку розробок та виробництва засобів радіочастотного моніторингу в Україні для забезпечення дотримання дисципліни і підвищення ефективності використання радіочастотного ресурсу.

В роботі Практичної конференції МСЕ і 2-ої Спеціалізованої виставки-семінару прийняли участь майже 200 фахівців у галузі радіочастотного моніторингу з 15 країн світу, які представляли 41 установу, в тому числі представники:

Цього вимагають інтереси не тільки багатотисячного колективу працівників галузі, а й мільйонів користувачів телекомунікаційних послуг.

– Міжнародного союзу електрозв’язку;

– Адміністрацій та Інспекцій зв’язку Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Грузії, Кіпру, Латвії, Литви, Російської Федерації, Сербії, Чорногорії, Словенії, Таджикистану, Узбекистану;

  • Адміністрації зв’язку України;
  • провідних вітчизняних розробників та виробників засобів і програмного забезпечення радіомоніторингу (харківського підприємства «Спец» ХСВД-2 «Спецвузавтоматика» і севастопольського ТОВ «Адалін»);
  • фахівці фірми ATDI (Франція);
  • науково-дослідних закладів України (Миколаївського НДЦ Академії Наук прикладної радіоелектроніки);
  • інституту освіти та технологій з м. Серра (Греція);
  • фахівці в галузі радіомоніторингу з силових структур (Міністерства Оборони та Служби Безпеки) України;
  • провідних іноземних виробників обладнання радіомоніторингу – фірми «Rohde&Schwarz» (Німеччина) та авторизованого дистриб’ютора фірми «Agielent Technologies» – ТОВ «Юнітест» (м. Київ),а також фахівці Центру «Укрчастотнагляд» та 24 регіональних філій Центру, представники інших організацій. Найбільш представницькою була делегація державних органів радіочастотного контролю Російської Федерації.

Міжнародна практична конференція

Конференція почала свою роботу 1 червня. Відкрив Практичну конференцію начальник Центру «Укрчастотнагляд» дтн Олійник В.Ф.

Від імені Адміністрації зв’язку України він привітав учасників Конференції. З вітальним словом від імені МСЕ виступив радник дослідних комісій 3 і 7 МСЕ-Р Васильєв О.В. Далі протягом конференції було представлено і обговорено 25 доповідей.

– Васильєв О.В. – радник дослідних комісій 3 і 7 МСЕ-Р, представив такі доповіді:

1. Управління використанням радіочастотного спектра на національному рівні. Роль і основні завдання радіоконтролю.

2. Сучасні широкосмугові цифрові технології телекомунікацій (IMT-2000, DAB, DVB, RLAN, WLAN, FBWA і т.п.).

3. Бюро радіозв’язку (БР) та радіоконтроль. Публікації БР, методи, критерії та програмне забезпечення для аналізу сумісності частотних присвоєнь та їх використання для радіоконтролю.

4. Моделі та методи прогнозування розповсюдження радіохвиль.

5. Огляд результатів Регіональної Конференції Радіозв’язку (РКР-04).

– Павлюк О.П. – віце-голова Консультативної групи радіозв’язку МСЕ-Р, представив такі доповіді:

6. Огляд поточних заходів МСЕ і напрямки діяльності в області моніторингу радіочастотного спектра.

7. Огляд нового Довідника МСЕ-Р з радіомоніторингу. Розділ довідника «Автоматизація моніторингу».

8. Планування мереж моніторингу радіочастотного спектра.

9. Практичне застосування розробленої методології визначення зон радіомоніторингу із заданою точністю.

– Проф. Папацоріс А.Д. – професор департаменту зв’язку Інституту освіти і технологій м. Серри, Греція, представив такі доповіді:

10. Моніторинг і оцінка вартості радіочастотного спектра.

11. Нові технології зв’язку та їх застосування для моніторингу радіочастотного спектра.

– Проф. Бунін С.Г. – провідний інженер Центру «Укрчастотнагляд», представив доповідь:

12. Особливості моніторингу перспективних мереж радіозв’язку.

– Кучеренко А.Г. – начальник ВПК Центру «Укрчастотнагляд», представив доповідь:

13. Положення МСЕ і СЕПТ з процедур вимірювань в фіксованій та суходільній рухомій службах.

В рамках Практичної конференції відбулась виставка-семінар.

Спеціалізована виставка-семінар

Тематика роботи виставки-семінару, яка проводилась 2-3 червня була визначена як «Стан та перспективи розвитку і виробництва засобів радіомоніторингу».

Семінар відкрився доповіддю першого заступника начальника Центру «Укрчастотнагляд» Слободянюка П.В.

14. Основні напрямки вдосконалення системи радіомоніторингу Центру «Укрчастотнагляд».

в якій він визначив основні напрямки цього процесу – побудову власної автоматизованої системи радіомоніторингу (АСРМ) Центру «Укрчастотнагляд» і освоєння діапазону частот понад 3 ГГц, а також визначив тематику роботи заходу на наступні 2 дні.

В наступних доповідях фахівці Центру «Укрчастотнагляд» більш детальніше розкрили питання побудови автоматизованої системи радіомоніторингу Центру «Укрчастотнагляд».

До перерви, в спільній доповіді начальника служби радіомоніторингу Центру М.М. Бородієнка (доповідач) і заступника начальника служби НТЗ Благодарного В.Г.

15. Побудова автоматизованої системи радіомоніторингу Центру «Укрчастотнагляд» в м. Києві.

були викладені результати побудови фрагменту автоматизованої системи радіомоніторингу Центру «Укрчастотнагляд» в м. Києві та Київській області.

Після перерви були заслухані доповіді представника Севастопольського національного технічного університету М. Б. Проценка

16. Методи пеленгації в КХ діапазоні.

та спільна доповідь директора ТОВ «Сенком» (м. Мінськ) Є.П. Медвєдєва і начальника відділу Казакова Д.Є. (доповідач)

17. Комплекси радіоконтролю УП «БелГИЭ». Досвід створення.

Представники Білорусі також продемонстрували учасникам заходу короткий фільм власного виробництва, в якому були висвітлені питання розробки проекту та монтажу фахівцями ТОВ «Сенком» стаціонарної і мобільної станцій радіомоніторингу, які експлуатуються в Державній інспекції електрозв’язку Білорусі.

В короткій спільній доповіді аспірантки кафедри ТКС ХНУРЕ Ю.Ю. Коляденко (доповідач) та завідуючого кафедрою В.В. Поповського

18. Завадостійкий метод визначання напрямку зв’язку

був розглянутий завадостійкий засіб визначення напрямку зв’язку.

Майже найбільшу кількість запитань визвала доповідь молодого фахівця Центру «Укрчастотнагляд» Д.П. Валікова

19. Оцінка зон радіодосягнення стаціонарних постів радіоконтролю

в якій були представлені практичні результати розрахунків зон радіопокриття автоматизованої системи радіомоніторингу у м. Києві та Київській області.

На завершення другого дня роботи з доповіддю

20. Основні вимоги до засобів радіочастотних вимірювань

виступив начальник КБ ХСВД-2 «Спецвузавтоматика» Г. А. Плешаков.

На початку наступного дня роботи виставки-семінару 3 червня було заслухані наступні повідомлення:

– провідного інженера СРМ Центру «Укрчастотнагляд» Є.І. Ярошенко

21. Технічна база радіомоніторингу Центру «Укрчастотнагляд».

– директора ТОВ «Юнітест» (м. Київ) В.А. Бутиріна

22. Нове вимірювальне обладнання Agilent Technologies для аналізу спектра та радіочастотного моніторингу.

– доповідь директора ТОВ «Адалін» Громоздіна В.В. на тему

23. Забезпечення грозозахисту на РКП.

По закінченні обговорення доповідей учасники заходу ознайомились з експозицією розгорнутої в Центрі «Укрчастотнагляд» виставки, до складу якої входили, переважно, комплекси, автоматизовані робочі місця (АРМ) і обладнання радіомоніторингу, яким оснащені служба радіомоніторингу і підрозділи радіоконтролю регіональних філій Центру «Укрчастотнагляд».

Значне місце в експозиції займали мобільні комплекси радіомоніторингу, серед яких слід виділити

– мобільний короткохвильовий радіопеленгатор РП1/30-01, який є новою розробкою ТОВ «Адалін»;

– мобільний пеленгатор МР-070 ДСТ СЗІ Служби Безпеки України, і, головне, мобільні комплекси радіомоніторингу РМ-1300М виробництва підприємства «Спецвузавтоматика» різних модифікацій, які складають основу мобільних комплексів Центру, в тому числі:

– РМ-1300М-1, модернізацію якого було здійснено за допомогою Запорізького заводу «Радіоприлад»;

– РМ-1300М-1F, обладнаний щоглою та оснащений комплектом обладнання контролю випромінювань РЕЗ, які використовують ШСС;

– РМ-1300М-1V, оснащений комплектами обладнання контролю параметрів випромінювань РЕЗ в діапазоні до 18 ГГц та контролю ШСС.

Значну увагу відвідувачів виставки привернула єдина в Україні мобільна станція радіомоніторингу МMS1-UA виробництва фірми «Rohde&Schwarz».

Крім того, на виставці експонувалися АРМ розрахунків електромагнітної сумісності системи планування використання радіочастотного ресурсу рухомої («Вена-М»), фіксованої («Арка») та радіомовної служб («Вещание»).

Найбільшу увагу відвідувачів виставки, безперечно, привернув комплекс обладнання пункту управління радіомоніторингом фрагменту АСРМ Центру «Укрчастотнагляд» в м. Києві та Київській області в складі:

– АРМ управління АСРМ РС-157;

– АРМ системи інформаційного й розрахунково-аналітичного забезпечення робіт з частотними присвоєннями РС-135, а також автоматизований вимірювальний комплекс АИК-С під управлінням багатофункціонального посту радіомоніторингу РМ-2500.

Заступник начальника служби радіомоніторингу Центру С.О. Долматов продемонстрував відвідувачам функціонування обладнання пункту управління і керування її елементами з цього пункту.

Крім того, на виставці були представлені численні зразки сучасного радіоконтрольного обладнання, яке експлуатується в Центрі «Укрчастотнагляд»:

– вимірювальні приймачі ESMB, ESPI7;

– портативні приймачі EB100, EB200;

– аналізатори спектру FS300, FSP30;

– портативний аналізатор спектру FSH3;

– портативний пеленгатор НП3/1,3.

ТОВ «Юнітест» (м. Київ) представило на виставці наступне обладнання виробництва фірми «Agielent Technologies»:

– тестер мобільних терміналів E6392B;

– аналізатор спектру E4402B.

Окрему експозицію складав комплекс обладнання випробувальної лабораторії Центру «Укрчастотнагляд».

Впродовж дня виставку відвідало майже 300 чоловік.

По закінчення роботи виставки організаціям-учасникам були вручені дипломи.

Тематика заключного дня роботи Міжнародної практичної конференції – «Методологічні основи радіочастотного моніторингу».

Впродовж четвертого дня були заслухані наступні доповіді та повідомлення:

– доповідь провідного фахівця фірми ATDI (Париж, Франція) Ф.Станкевича

24. Планування мереж пеленгування. Відображення результатів місцеположення на карті. Аналіз і точність місцеположення;

– спільне повідомлення начальника відділу супроводження моніторингу Центру «Укрчастотнагляд» Букало І.М. та провідного інженера того ж відділу Ступака В.С. на тему:

25. Сучасний стан та напрямки розвитку нормативної бази, пов’язаної з діяльністю Центру «Укрчастотнагляд» у сфері радіочастотного контролю. 

По закінченні Конференції її учасники отримали відповідні сертифікати і CD з матеріалами конференції та виставки-семінару.

Проведена Практична конференція стала другою за програмою «Управління використанням радіочастотного спектра» в рамках програми Центру підвищення кваліфікації МСЕ для країн Європи і СНД. Конференція продемонструвала високу зацікавленість адміністрацій зв’язку регіону у підвищенні кваліфікації керівників та спеціалістів галузі зв’язку.

Інформація, яка була отримана протягом Практичної конференції, представляє значний інтерес і дозволяє використати отриманий досвід у розвитку національної системи радіомоніторингу.

Учасники Конференції відзначили високий науково-технічний рівень представлених доповідей, їх практичне значення та бездоганну організацію Конференції.

Outdated Browser
Для комфортної роботи в Мережі потрібен сучасний браузер. Тут можна знайти останні версії.
Outdated Browser
Цей сайт призначений для комп'ютерів, але
ви можете вільно користуватися ним.
67.15%
людей використовує
цей браузер
Google Chrome
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
9.6%
людей використовує
цей браузер
Mozilla Firefox
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux
4.5%
людей використовує
цей браузер
Microsoft Edge
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
3.15%
людей використовує
цей браузер
Доступно для
  • Windows
  • Mac OS
  • Linux