Наказ Українського державного центру радіочастот
від 10.08.2011 р. №335
Про Порядок складення та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є УДЦР
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05.05.2011 р. № 547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації»
НАКАЗУЮ:
- Затвердити Порядок складення та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР), що додається.
- Відділу зв‘язків з громадськістю та ЗМІ (Бондаренку О.С.) розмістити Порядок складення та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є УДЦР, на офіційному веб-сайті УДЦР.
- Відділу документального забезпечення та контролю за виконанням (Миколаєнку О.Я.) довести цей наказ до відома керівників структурних підрозділів УДЦР.
- Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Начальник П.В. Слободянюк
Затверджено наказом УДЦР
від 10.08.2011 р. № 335
ПОРЯДОК
складення та подання запитів на публічну інформацію,
розпорядником якої є Державне підприємство
«Український державний центр радіочастот»
1. Загальні положення
1.1. Порядок складення та подання запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (далі – Порядок) розроблений відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації», Указу Президента України від 05.05.2011 р. № 547 «Питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації» з метою створення механізмів реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.
Право на доступ до публічної інформації гарантується максимальним спрощенням процедури подання запиту на отримання публічної інформації.
1.2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі.
1.3. Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (далі – УДЦР):
1.3.1. Є розпорядником інформації, яка отримана або створена в процесі здійснення своїх повноважень та перебуває у його володінні:
– порядок з видачі висновків щодо електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів;
– порядок з видачі, переоформлення та продовження дії дозволу на експлуатацію радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв;
– порядок з видачі дозволу на ввезення з-за кордону в Україну радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв;
– порядок з видачі та продовження строку дії спеціальних дозволів на експлуатацію радіоелектронних засобів дипломатичними представництвами, консульськими установами іноземних держав, представництвами міжнародних організацій в Україні.
1.3.2. Не є розпорядником інформації за запитами на інформацію стосовно інформації:
– інших державних органів України, підприємств, установ, організацій, органів влади інших держав, міжнародних організацій:
– стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або яка потребує створення в інший спосіб.
1.4. Доступ до публічної інформації УДЦР забезпечується шляхом надання інформації за запитами на отримання публічної інформації.
1.5. Запитувачами публічної інформації відповідно до Закону є фізичні, юридичні особи та об’єднання громадян без статусу юридичної особи, крім суб‘єктів владних повноважень при здійсненні ними своїх функцій.
1.6. Відносини у сфері звернень громадян регулюються Законом України «Про звернення громадян».
Тобто, якщо особа не висловила прохання надати готову публічну інформацію, що знаходиться у володінні розпорядника, або її прохання стосується створення інформації, а не звичайної компіляції чи збору наявних інформаційних даних без застосування творчого підходу, то такий документ є зверненням, до якого застосовується пункт 4 частини 1 статті 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Визначальним є зміст отриманого розпорядником послання, а не формальна його назва, яку обрав автор.
1.7. Якщо особою запитується інформація не про себе в порядку статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», то при наявності у такої інформації статусу конфіденційної (з обмеженим доступом) питання про її надання на запит має вирішуватися згідно зі статтею 6 зазначеного Закону. Обмеженням доступу до конфіденційної інформації в даному випадку захищається свобода приватного суб‘єкта від будь-якого зовнішнього втручання у його господарську діяльність – це його законний інтерес, заради якого обмежується доступ до інформації про нього (пункт 1 частини 2 зазначеної статті).
1.8. В разі надходження запиту стосовно конфіденційної інформації іншої особи за відсутності визначеної законом заборони відносити таку інформацію до конфіденційної розпорядник зобов‘язаний з‘ясувати, чи є ця інформація конфіденційною, або ж отримати у відповідної особи дозвіл на надання цієї інформації.
2. Складення та подання запитів на публічну інформацію
2.1. Запит на інформацію подається до УДЦР фізичною або юридичною особою, об‘єднанням громадян без статусу юридичної особи в усній чи письмовій формі під час особистого прийому або шляхом надсилання на
поштову адресу: 03179, м. Київ, проспект Перемоги, 15-й км.
на електронну адресу: centre@ucrf.gov.ua
телефон/факс 422-81-81.
2.2. Запит на інформацію повинен містити:
– прізвище, ім‘я, по-батькові запитувача, поштову адресу, адресу електронної пошти або номер засобу зв‘язку;
– загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа щодо якого зроблено запит;
– підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
2.3. Запит на інформацію подається у довільній формі.
2.4. Для подання письмового запиту запитувач може використати форму (додаток 1), яку надає УДЦР та яка розміщена на офіційному веб-сайті УДЦР www.ucrf.gov.ua.
2.5. Запит на інформацію може бути подано особисто до відділу документального забезпечення та контролю за виконанням (далі – ВРД), який визначений відповідальним підрозділом для забезпечення доступу запитувачів до інформації УДЦР, в робочий час згідно з правилами внутрішнього трудового розпорядку.
2.6. Під час подання запиту на інформацію запитувач зазначає зручну для нього форму отримання інформації.
2.7. У разі коли з поважних причин (інвалідність, обмежені фізичні можливості тощо) особа не може подати письмовий запит, його оформлює співробітник ВРД, який організовує у встановленому порядку доступ до публічної інформації, якою володіє УДЦР, із зазначенням прізвища, ім‘я, по батькові, контактного телефону в запиті, та надає копію запиту особі, яка його подала.
2.8. На вимогу запитувача на першому аркуші копії запиту проставляється відбиток штампу вхідної кореспонденції УДЦР із зазначенням дати надходження та вхідного номеру запиту. Така копія повертається запитувачу.
2.9. Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п‘яти робочих днів з дня надходження запиту.
2.10. У разі коли запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження. Про продовження строку запитувачу повідомляється в письмовій формі не пізніше п‘яти робочих днів з дня надходження запиту.
2.11. Інформація на запит надається безоплатно.
2.12. У задоволенні запиту може бути відмовлено у таких випадках:
1) УДЦР не володіє і не зобов‘язаний відповідно до його компетенції, передбаченої законодавством, володіти інформацією щодо якої зроблено запит;
2) інформація, що запитується, належить до категорії інформації з обмеженим доступом;
3) не дотримано вимог до складення та подання запиту на інформацію, передбачених частиною п‘ятою статті 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації», а саме не зазначено:
– прізвище, ім‘я, по батькові (найменування) запитувача, поштову адресу або адресу електронної пошти, а також номер засобу зв‘язку (якщо такий є);
– загальний опис інформації або вид, назву, реквізити чи зміст документа щодо якого зроблено запит (якщо запитувачу це відомо);
– підпис і дату (за умови подання письмового запиту).
Начальник юридичного відділу В.Р. Автанділов