22 червня одне з Інтернет-видань поширило висловлювання керівників деяких Інтернет-провайдерів про те, що в порушення європейських норм дерегуляції бізнесу УДЦР їх примушує проводити вимірювання якості Інтернет-зв’язку, виключно спеціалістами цього державного підприємства.

У зв’язку з цим прес-служба Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» офіційно заявляє, що данні висловлювання не відповідають дійсності.

ДП «Український державний центр радіочастот» здійснює свою діяльність виключно у межах повноважень, наданих чинним законодавством і з дотриманням усіх його вимог. Як державне госпрозрахункове підприємство, УДЦР проводить роботи виключно на договірній основі шляхом розповсюдження комерційних пропозицій.

Перевагами УДЦР у цьому сегменті ринку телекомунікацій є те, що підприємство має у своєму складі підрозділи, укомплектовані кваліфікованими фахівцями, які пройшли навчання та мають відповідні Сертифікати і досвід проведення вимірювань.

Підрозділи УДЦР мають можливості вимірювати параметри показників якості послуг доступу до Інтернет, як з урахуванням досвіду країн ЄС, вимог директив ЄС, а також норм документів Європейського інституту стандартизації електрозв’язку (доступність мережі; швидкість передачі даних; коефіцієнт втрати пакетів; затримка (RTT); тремтіння зображення (джиттер), так і показники, що визначені рішенням НКРЗІ від 16.12.2014 № 821 щодо їх обов’язкового оприлюднення у 2016 році (відсоток реєстрацій, які відповідають нормам за часом реєстрації в мережі; відсоток незадовільних з’єднань за швидкістю передачі даних; відсоток успішних реєстрацій в мережі; відсоток відмов).

Знаючи про рівень підготовки та оснащеності підрозділів УДЦР, суб’єкти ринку телекомунікацій на власний розсуд приймають рішення щодо доцільності їх залучення до проведення вимірювань якості зв’язку і подальшого оприлюднення результатів, що повністю відповідає вимогам європейського законодавства.

Зокрема, Директива 2002/22/ЄС Європейського парламенту та ради про універсальні послуги та права користувачів стосовно електронних мереж зв’язку і послуг (Директива про універсальні послуги) зобов’язує держав-членів «вживати необхідні заходи, направлені на те, щоб національні регулюючі органи могли вимагати від підприємств публікації для кінцевих користувачів порівняної, достатньої і актуальної інформації про якість послуг, що ними надаються».

Start typing and press Enter to search