Генеральний секретар Міжнародного союзу електрозв’язку Хамадун Туре під час засідання Повноважної конференції МСЕ 5 листопада у своїй спеціальній доповіді висловив своє серйозне занепокоєння ситуацією на території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Про це повідомляє прес-служба Держспецзв’язку України.

Пан Х. Туре підтвердив, що усі держави мають поважати суверенне право кожної держави-члена МСЕ регулювати свої телекомунікації в рамках міжнародно визнаних кордонів. Таким чином, МСЕ, як спеціалізована агенція ООН у сфері телекомунікацій, шляхом заяви свого Генерального секретаря засвідчив, що дотримуватиметься вимог, встановлених Резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № 68/262 (2014) “не визнавати будь-які зміни статусу Автономної Республіки Крим і міста Севастополя” та “утриматися від будь-яких дій або кроків, які можна б було інтерпретувати як визнання будь-якої такої зміни статусу”.

Відповідно до заяви Генерального секретаря принципи МСЕ щодо суверенітету країн-учасниць для регулювання телекомунікацій у своїх кордонах будуть застосовуватися всіма майбутніми конференціями та асамблеями МСЕ при розгляді використання радіочастотного ресурсу і кодів нумерації в межах міжнародно визнаних кордонів України.

Зазначена заява МСЕ була зроблена на підставі наданих Українською делегацією на ПК-14 фактів порушення Російською Федерацією керівних документів МСЕ на території Криму в частині використання радіочастотного та номерного ресурсу. Також Україна звернулася до учасників Конференції з вимогою щодо необхідності вжиття МСЕ невідкладних заходів. Проте в ході обговорення проекту резолюції з переліком цих заходів керівництво МСЕ запропонувало делегаціям України та Росії досягти компромісу задля уникнення безвиході.

На підтримку заяви Генерального секретаря МСЕ були надані заяви від України, 28 країн ЄС, а також США, Канади, Грузії і низки інших держав. Заява Генерального секретаря разом із заявами інших країн увійшли до переліку документів Повноважної конференції МСЕ.

Зазначена заява Генерального секретаря є першим важливим рішенням на рівні конференції найвищого рівня спеціалізованої агенції ООН у відповідь на резолюцію Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 року № 68/262 “Територіальна цілісність України” і може слугувати прикладом для інших міжнародних організацій, які прийматимуть рішення на виконання цієї резолюції.

Україна також звернулася до Генерального секретаря МСЕ з проханням поінформувати про свою заяву Генерального секретаря ООН. Незважаючи на заперечення делегації Російської Федерації, яка намагалася подати питання як політичне і таке, що не підлягає розгляду на ПК-14, Україні вдалося відстояти визнання з боку МСЕ своїх суверенних прав на регулювання телекомунікацій на території Криму.

Це вже другий важливий успіх делегації України на Повноважній конференції МСЕ, яка проходить в м. Пусан (Республіка Корея) з 20 жовтня по 07 листопада 2014 року. Як відомо, 27 жовтня учасники Повноважної конференції МСЕ зі 168 країн світу обрали представника України директора з питань радіочастотних присвоєнь УДЦР Євгена Хаірова на посаду члена Радіорегламентарного комітету МСЕ на період до 2019 року.

Start typing and press Enter to search