Служба безпеки України спільно з представниками правоохоронних органів провели оперативні заходи з викриття в місті Суми неконтрольованого каналу міжнародного телефонного зв’язку, яким віддалено керували з Росії.

Виявити злочинців правоохоронцям допомогли фахівці Сумського обласного відділу Північно-Східної філії Українського державного центру радіочастот.

За інформацією СБУ, четверо сумчан через Інтернет за допомогою IP-телефонії отримували російський трафік в обхід міжнародних центрів комутації. Трафік  оброблявся спеціалізованим програмно-апаратним телекомунікаційним комплексом та під виглядом місцевих телефонних розмов направлявся у мережі українських операторів мобільного зв’язку. У такий спосіб здійснювався телефонний зв’язок, у тому числі й з абонентами, які перебувають на тимчасово окупованих територіях Донбасу.

Під час обшуків у офісах та місцях мешкання зловмисників правоохоронці вилучили комп’ютерну техніку, “сім-банк”, безпровідні модеми та півтори сотні карток українських операторів мобільного зв’язку. Загальна вартість вилученого обладнання становить понад півмільйона гривень.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 Кримінального кодексу України (несанкціоноване втручання в мережу електрозв’язку).

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search