23-24 квітня 2003 року у Києві відбулося 11-те засідання Комісії Регіональної співдружності в галузі зв’язку (РСЗ) з розвитку людських ресурсів. Організацію та проведення засідання було забезпечено Центром “Укрчастотнагляд”.

В засіданні брали участь представники Азербайджану, Республіки Білорусь, Казахстану, Республіки Молдова, Російської Федерації, Таджикистану, Узбекистану та України, керівники Виконкому РСЗ. З української сторони на засіданні були присутні 15 керівників галузевих організацій, учбових закладів та управлінь Державного комітету зв’язку та інформатизації України.

Відкриваючи засідання, його учасників привітали заступник голови Держкомзв’язку України Володимир КОЛЯДЕНКО, генеральний директор Виконкому РСЗ Євген МАНЯКІН та начальник Центру “Укрчастотнагляд” Володимир ОЛІЙНИК.

На засіданні Комісії РСЗ було розглянуто такі питання:

– хід реалізації робіт в рамках проекту Міжнародного союзу електрозв’язку (МСЕ) із створення регіонального Центру підвищення кваліфікації (Center of Exellence) для країн СНД, Балтії та Східної Європи (російськомовне відділення) та вибори членів експертної ради;

– обмін досвідом з питань: стимулювання та мотивація в сучасному управлінні персоналом; система оплати праці на підприємствах зв’язку країн РСЗ; роль та значення колективних договорів;

– дистанційне навчання в корпораціях;

– нові тенденції та технології підготовки і перепідготовки фахівців в області зв’язку та інформатики;

– досвід ВАТ “Казахтелеком” з прийняття колективного договору;

– наукові аспекти сучасних моделей та методів управління на підприємствах зв’язку;

– пропозиції до порядку денного чергових засідань Ради голів Адміністрацій зв’язку РСЗ;

– місце, час та порядок денний 12-го засідання Комісії РСЗ з розвитку людських ресурсів.

 

Окрему увагу під час засідання було приділено створенню Навчального центру на базі Центру “Укрчастотнагляд” у рамках регіонального Центру підвищення кваліфікації МСЕ для країн Східної Європи і СНД. Зокрема, начальник відділу підвищення кваліфікації Центру “Укрчастотнагляд” Анатолій КУЧЕРЕНКО проінформував присутніх щодо розробок навчальних курсів за програми, які координує Україна: “Управління радіочастотним спектром” і “Політика та регулювання телекомунікацій”. До першої входять, зокрема, принципи розподілу смуг частот між радіослужбами, міжнародна координація використання радіочастот, нагляд за радіозв’язком та моніторинг радіочастотного спектру, електронне ліцензування радіочастот, тарифна політика у сфері управління радіочастотним спектром тощо. Друга частина визначатиме серед багатьох питань нормативно-правову базу, основні підходи до регулювання конкуренції, регулювання взаємопідключень між операторами, інформаційну безпеку, а також сприятиме впровадженню нових технологій.

Учасники засідання оглянули реконструйований технічний корпус Центру “Укрчастотнагляд”, в якому розміщено спеціально обладнаний конференц-зал на 200 місць та учбові класи із необхідним технічним оснащенням для дистанційного та очного навчання.

Рішення, прийняті за результатами обговорень, занесено до протоколу засідання.

Start typing and press Enter to search