Про це заявив сьогодні генеральний директор Українського державного центру радіочастот Володимир Корсун в інтерв’ю Інтернет – виданню «Экономические известия».

Володимир Корсун зазначив, що законопроект передбачає значне спрощення і скорочення термінів доступу до користування радіочастотним ресурсом України. Замість висновку щодо електромагнітної сумісності користувач буде отримувати розрахунок ЕМС.

«Це не тільки зміна назви – це скорочення кількості поданих заявочних документів, це скорочення строків видачі розрахунку ЕМС. Замість 30 днів – 10 днів, а в разі необхідності узгодження зі спецкористувачами: замість 80 днів – 40 днів»,- зазначив Володимир Корсун.

Він також звернув увагу на суттєві новації, зокрема, можливість подавати заявочні документи і отримувати від УДЦР розрахунок ЕМС в електронному вигляді з використанням електронного цифрового підпису, а також застосування принципу мовчазної згоди у разі недотримання термінів.

«Достатньо реєстрації присвоєння радіочастот в Реєстрі присвоєнь радіочастот загальних (цивільних) користувачів РЕЗ, встановленого (змонтованого) на підставі розрахунку ЕМС. Для цього користувачеві достатньо подати УДЦР декларацію встановленої форми про готовність РЕЗ до експлуатації. Всі необхідні вимірювання та випробування користувач проводитиме самостійно, без обов’язкової участі фахівців УДЦР. На протязі 5 днів (замість 45 за чинним Законом) присвоєння реєструються в Реєстрі і користувач має всі законні права на його використання», – повідомив гендиректор УДЦР.

На підтвердження своїх слів Володимир Корсун навів факти.

«Враховуючи необхідність і важливість якнайшвидшого впровадження в Україні технології 3G, провівши необхідне технічне переозброєння, навчання фахівців відповідних підрозділів УДЦР уклав договори на експлуатацію, які передбачають скорочення з 75 до 15 днів строків оформлення та видачі дозволів на експлуатацію базових станцій мереж 3G не враховуючи термінів погоджень з спецкористувачами. За досить короткий час, з моменту коли, оператори почали до нас звертатися за дозволами, фахівцями УДЦР вже видано близько 2000 дозволів на експлуатацію, – сказав генеральний директор.

Як зазначив Володимир Корсун, це досить багато і за нашими оцінками, і на думку операторів мобільного зв’язку. Ось це і є демонстрація результатів, закладеної в законопроекті дерегуляції.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search