Фахівці УДЦР активно контролюють дотримання на території України правил використання радіочастотного ресурсу держави, захищають права користувачів на якісну та беззавадову експлуатацію засобів зв’язку.
Лише за тиждень з 15 по 21 січня в Україні виявлено 148 порушень Закону України «Про радіочастотний ресурс України». Найбільше – майже 60 – зафіксовано на Вінниччині та Житомирщині.
Результати перевірки свідчать, що більшість незаконно діючих радіоелектронних засобів (РЕЗ) було встановлено для надання послуг до мережі Інтернет без дозвільних документів.
Інформація про виявлені порушення оперативно передається до Департаменту державного нагляду Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.
Також за тиждень фахівці усунули 127 порушень, здійснених власниками РЕЗ раніше.
Щоб зменшити кількість порушень, радимо не користуватися послугами не ліцензованих Інтернет-провайдерів, які дбають лише про поліпшення свого фінансового стану, а не про якість послуги. Звертаємо увагу, що кожен провайдер повинен мати ліцензію на користування радіочастотним ресурсом України та дозвіл на експлуатацію обладнання від Українського державного центру радіочастот.
Варто також зазначити, що діяльність власників РЕЗ з порушенням вимог законодавства України підпадає під дію частини 1 статті 146 Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

Start typing and press Enter to search