Протягом певного часу міжнародні станції моніторингу фіксували радіозавади, які надходили з території України і які негативно впливали на роботу повітряних рухомих служб європейських країн.

— Проблема полягала в тому, — сповістив начальник Полтавської філії УДЦР Олександр Полєвой, — що радіоелектронний засіб працював у смузі КХ — діапазону 2850-3155 кГц, виділені Міжнародним союзом електрозв’язку для організації зв’язку з літаками цивільної авіації.

Неправомірні дії радіоаматора, який незаконно використовував радіочастотний простір, перешкоджали роботі бортових і наземних РЕЗ управління повітряним рухом, що могло призвести до виникнення надзвичайної ситуації.

З огляду на серйозність проблеми, підкреслив начальник філії, фахівці Полтавської філії Українського державного центру радіочастот активізували діяльність з виявлення та припинення роботи цього КХ –передавача.

До знешкодження порушника підключилися також співробітники обласного управління СБУ.

Невдовзі місцезнаходження горе-аматора, який використовував для виходу в ефір позивний «Забава», було встановлено.

Роботу КХ – передавача припинили, радіостанцію вилучили.

Забави радіохулігана – ні що інше, як несанкціоноване втручання в роботу мереж електрозв’язку і підпадають вони під дію ст. 361 Кримінального кодексу України.

СБУ готує відповідні матеріали для подальшої їх передачі до суду.

Start typing and press Enter to search