Такі дані оприлюднив начальник Українського державного центру радіочастот Павло Слободянюк, під час виробничої наради, що відбулася на підприємстві.

 

Фахівцями відділу ввезення та реалізації РЕЗ та ВП УДЦР оформлено дозволи на ввезення з-за кордону радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв у кількості 876627 одиниць. З них -796559 мобільних телефонів та ДЕСТ 16035.

 

Начальник УДЦР зазначив, що сьогодні на підприємстві активно проходить наповнення узагальненої бази даних кодів ІМЕІ мобільних терміналів, що ввозяться в Україну та реалізуються на її території.

 

– Внесення кодів ІМЕІ до узагальненої бази даних здійснюється УДЦР у встановлені терміни, – сказав керівник підприємства.

 

За цей період кількість внесених до бази даних кодів IMEI, за поданням імпортерів, складає 291236одиниць. Також до реєстру внесено 851022 кодів терміналів, які залишилися в реалізації.

 

На сьогодні в Українському державному центрі радіочастот та філіях підприємства зареєстровано 7785суб’єктів господарювання, що мають дозволи на реалізацію РЕЗ.

 

За другий квартал поточного року до УДЦР та філій надійшла 1061 заява про надання дозволів на реалізацію РЕЗ, які розглянуті позитивно. За цей же період анульовано 266 дозволів на реалізацію. Основна причина заборони продаж – зміна об’єктами місця реалізації засобів та пристроїв, а також припинення цього виду діяльності.

 

За даними аналітиків ринку мобільного зв’язку, останнім часом в Україні спостерігається зменшення кількості пунктів реалізації РЕЗ. Це відбувається  за рахунок витіснення більш дрібних реалізаторів. Наприклад, за 2008 рік їх кількість зменшилася з 8318 до 7785.

 

Ця тенденція спостерігається й у 2009 році. Загальна кількість суб’єктів господарювання, які здійснюють продаж мобільних телефонів, зменшилася на 6%. На ситуацію також вплинуло рішення Національної комісії з питань регулювання зв’язку від 05.02.09 №1339, яким затверджено „Порядок реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв”. Нормативним документом визначено нові вимоги до пунктів реалізації мобільних телефонів.

 

На переконання Павла Слободянюка, реалізація мобільних терміналів повинна здійснюватися виключно в спеціалізованих магазинах, де мають бути створені відповідні умови для перевірки наявності кодів ІМЕІ телефонів в базі даних.

Start typing and press Enter to search