В першому кварталі 2011 року фахівці управління радіочастотного моніторингу УДЦР та філій підприємства виявили та застосували визначених законодавством заходів щодо усунення 3241порушення користування радіочастотним ресурсом. 2644 з них – пов’язані з роботою на випромінювання радіоелектронних засобів без дозволів на експлуатацію від Українського державного центру радіочастот.

 

Найбільше порушень припадає на широкосмуговий радіодоступ (758), телевізійне мовлення (705), ультракороткохвильовий та короткохвильовий радіозв’язок (484). Далі за списком розташувалися звукове мовлення (236), цифровий стільниковий радіозв’язок (219) і багатоканальне наземне телерадіомовлення (55).

За кількістю порушень, пов’язаних з роботою РЕЗ без дозволів на експлуатацію,  лідирують АР Крим та м. Севастополь (238), Одеська (259), Донецька (200), Дніпропетровська (191), Івано-Франківська та Полтавська (146) області. Не досить законослухняними виявилися і користувачі РЧР в Сумській (137), Закарпатській (133) та Херсонській (102) областях.

Структурними підрозділами УДЦР також проведено заходи щодо захисту присвоєнь радіочастот користувачів радіочастотного ресурсу. Так, протягом перших трьох місяців року фахівці виявили та вжили заходів з усунення 237 джерел радіозавад.

Найбільша кількість з них припадає на м. Київ та Київську область (23), Донецьку (21), Черкаську (19), Дніпропетровську (18) та Луганську (16) області.

Для довідки

У складі системи радіочастотного моніторингу УДЦР нараховується 234 стаціонарні станції радіоконтролю, що розгорнуті в 97 містах України, 131 мобільна станція та унікальні вимірювальні лабораторії, а також понад 130 портативних вимірювальних засобів – аналізаторів спектра, вимірювальних та моніторингових приймачів, пеленгаторів тощо.

Крім того, в УДЦР розгорнута станція супутникового моніторингу, яка  інтегрована до міжнародної системи радіомоніторингу.

Система радіочастотного моніторингу постійно розвивається та вдосконалюється. Наприклад, в 2010 році введено в експлуатацію 4 стаціонарних та 4 мобільних станції радіоконтролю, 11 мобільних станцій радіоконтролю модернізовано.

Start typing and press Enter to search