Ці дані оприлюднив заступник начальника Українського державного центру радіочастот з питань радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв Володимир Кіріченко.

 

А за підсумками минулого року, повідомив він, фахівці управління РЕЗ та ВП (УРЗП) оформили 3933дозвільних документа на ввезення з-за кордону 4876676 одиниць РЕЗ та ВП, з них – 4638889 мобільних телефонів. Майже подвійному зростанню кількості оформлених дозволів, у порівнянні з 2008 роком, сприяло запровадження в Україні нових правил ввезення та реалізації РЕЗ та ВП.

 

– Серед головних нововведень, – підкреслив заступник начальника УДЦР, – створення автоматизованої системи обліку мобільних терміналів на території України (ІСОМТ), першу чергу якої було введено у промислову експлуатацію 29 травня 2009 року. Це дозволило впорядкувати процес обліку дозволів на ввезення РЕЗ та ВП, а також спільно з митними органами забезпечити легальність ввезення засобів зв’язку до України.

 

За даними експертів, легальне ввезення терміналів до України у 2009 році склало 85-90% (у 2006-2008 роках – 7-15%). Завдяки цьому до державного бюджету (за офіційними даними Держмитслужби України), надійшло понад 535 млн. гривень. Впровадження ІСОМТ також сприяло захисту українських споживачів від надходження не сертифікованих, неякісних та шкідливих при застосуванні мобільних телефонів.

 

Спеціалісти УЗРП, в рамках модернізації функціональної частини ІСОМТ та впровадження її другої черги, розробили та здійснили запуск й інших підсистем. Зокрема, підсистеми надання інформації щодо легальності кодів ІМЕІ через SMS (на загальнонаціональний короткий номер „307”) та обміну у напівавтоматичному режимі списками кодів IMEI з визначеною періодичністю з національними операторами мобільного зв’язку.

 

Крім того, підготовлено до запуску у тестовому режимі модуль підсистеми обміну даними з МВС щодо актуалізації „чорного” списку кодів IMEI (за даними МВС).

 

Наприкінці 2009 року було також розпочато роботи зі створення системи синхронізації бази даних кодів ІМЕІ та EIR операторів мобільного зв’язку, що дозволить втілити в життя проект обліку кодів ІМЕІ мобільних телефонів в режимі реального часу, як засобу боротьби з їх контрабандою, викраденням та  позбавленням ринку України від неякісних мобільних телефонів. Реалізація цього проекту унеможливить використання операторами мобільного зв‘язку контрабандних мобільних терміналів, оскільки система синхронізації ІСОМТ з обладнанням мобільного зв’язку буде функціонувати в автоматичному режимі незалежно від дій технічного персоналу операторів мобільного зв‘язку.

Start typing and press Enter to search