Нещодавно, як нам повідомили, фахівці Запорізької філії УДЦР під час проведення радіочастотного моніторингу виявили, що радіостанції одного із міських підприємств радіо-таксі працюють з порушенням встановлених правил – без дозволів на експлуатацію. А експлуатація радіоелектронних засобів (РЕЗ) без належно оформленого дозволу, відповідно до чинного законодавства, є порушенням Закону України „Про радіочастотний ресурс України” та тягне за собою відповідальність згідно зі ст. 146 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

 

Виходячи з цього, фахівці Запорізької філії, дотримуючись чинного законодавства, спільно з представниками Державної інспекції зв’язку та ГУМВС у Запорізькій області провели рейд, в ході якого перевірили роботу водіїв радіо-таксі. Працівники підрозділу радіомоніторингу філії, застосовуючи відповідне обладнання, встановили факти несанкціонованого виходу радіостанцій в ефір. Працівники міліції зупинили автомобілі. Інспектор Державної інспекції зв’язку склав на порушників протоколи, а працівники міліції вилучили радіостанції. Цього дня не пощастило двом „підприємцям” – вони залишилися без радіостанцій „Dragon” та „Льон”. Матеріали щодо порушень передаються до суду.

 

Що ж маємо на виході? Небажання водіїв та власника фірми радіо-таксі знайти трохи часу та виділити незначну суму грошей для оформлення і отримання дозволів або надія на те, що „можливо, мине”, привели до більших проблем. За рішенням суду порушникам доведеться сплатити штраф в сумі від 340 до 850 гривень. Можлива й конфіскація радіостанції, вартість якої складає від 500 до 1500 гривень. В той час як за розгляд заяви треба було сплатити лише 12 гривень та ще 12 гривень додати за видачу дозволу на термін дії ліцензії (ліцензія діє, як правило, декілька років). Та і нервові клітини вдалося б зберегти…

 

Цей випадок в Запоріжжі, а також факти незаконного використання РЕЗ в інших регіонах країни, дають всі підстави ще раз нагадати керівникам установ і організацій, приватним підприємцям, що в Україні радіочастотний ресурс використовується на дозвільній основі, а за порушення законодавства при його використанні доведеться нести відповідальність.

 

Також керівництво УДЦР та філій звертається до керівників та фахівців підрозділів зв’язку підприємств, що використовують у технологічному процесі радіоелектронні засоби, з проханням не допускати функціонування незареєстрованих РЕЗ, вчасно подовжувати або переоформлювати дозволи. Інформацію з питань оформлення дозволів можна знайти на сайті Українського державного центру радіочастот (www.ucrf.gov.ua) або проконсультуватися за телефоном у філіях УДЦР, що знаходяться у всіх обласних центрах, АР Крим (м. Сімферополь) та м. Севастополь.

Start typing and press Enter to search