Спеціалісти Житомирської філії Українського державного центру радіочастот, уповноважений НКРЗІ та представники обласного управління карного розшуку УМВС України перевірили дотримання порядку реалізації радіоелектронних засобів у пунктах їх продажу.
Після проведення оперативних заходів припинено незаконну реалізацію мобільних терміналів стільникового зв’язку в трьох пунктах продажу.
На приватних підприємців, що встановили так звані лотки в районі Житнього ринку та нехтували вимогами чинного законодавства при реалізації продукції, складено протоколи за ст. 146 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Співробітники міліції вилучили у продавців 49 мобільних терміналів на загальну суму понад 20 000 гривень.
Подібні порушення оперативні групи зафіксували також в містах Рівне та Хмельницький. На засоби зв’язку, що реалізовували продавці, були відсутні сертифікати відповідності, а також товарно-транспортні накладні. Коди ІМЕІ цих мобільних терміналів були відсутні в узагальненій базі даних, яку веде Український державний центр радіочастот.
Факти порушень задокументовані. Матеріали направлені до судових інстанцій.
До уваги покупців і реалізаторів РЕЗ, в тому числі й мобільних телефонів!
Нагадуємо, що, згідно з Порядком реалізації в Україні радіоелектронних засобів та випромінювальних пристроїв, затвердженим Рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку від 05.02.2009 р.
№ 1339, пункти реалізації цих РЕЗ та ВП мають відповідати наступним вимогам:

    • у пункті реалізації обов’язково повинні знаходитись документи, відповідно до яких товар надійшов на реалізацію (товарно-транспортна накладна із зазначенням реквізитів постачальника), копії сертифікатів відповідності РЕЗ та ВП, копія дозволу на їх реалізацію;
    • у кожному пункті реалізації повинна бути забезпечена можливість перевірки наявності в узагальненій базі даних коду ІМЕІ термінала, що купується;
    • пункт реалізації має бути обладнаний комп’ютерною або іншою технікою з доступом до мережі Інтернет;
    • у кожному пункті реалізації повинна бути забезпечена можливість перевірки працездатності телефону, що купується, та виконання всіх заявлених виробником функцій термінала;
    • пункт реалізації повинен мати захищену, згідно з чинними правилами, мережу електроживлення.

Прес-центр Українського державного центру радіочастот

< Повернутися

Start typing and press Enter to search