За період з 8 по 14 березня фахівці Українського державного центру радіочастот виявили на території України 163 незаконно діючі пристрої з доступу до мережі Інтернет та 32 радіоелектронні засоби з ознаками порушень правил експлуатації.

Про це в коментарі прес-службі повідомив начальник відділу мобільного РЧМ Олег Самойленко.

Він, зокрема, зазначив, що фахівці Центрального офісу та філій підприємства доклали чимало зусиль для посилення контролю на території України щодо правомірності використання радіочастотного ресурсу суб’єктами господарювання. В результаті моніторингу виявлено чимало спритників, які в обхід законодавства, надавали послуги доступу до мережі Інтернет в окремих регіонах України.

Так, наприклад, на Харківщині виявлено 46 нових РЕЗ, які раніше фахівцями з радіоконтролю не фіксувалися, 34 на Дніпропетровщині, 30 на Одещині та 17 на Тернопільщині.

Олег Самойленко зазначив, що структурні підрозділи УДЦР вживають всі можливі заходи для усунення порушень користування радіочастотним ресурсом України.

За фактами неправомірного використання РЧР УДЦР направив 104 попередження власникам РЕЗ, 49 матеріалів до Департаменту державного нагляду НКРЗІ для прийняття рішення та 4 до Спільних координаційних комісій із запобігання та виявлення правопорушень у галузі зв’язку, до складу яких входять представники УДЦР, ДДН НКРЗІ та співробітники правоохоронних органів України.

Також Олег Самойленко зазначив, що в ході планових та оперативних заходів з радіоконтролю за зазначений період було усунено 97 незаконно діючих пристроїв та 21 технічний засіб з порушенням правил експлуатації.

 

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search