Делегати від адміністрацій зв’язку 25-ти країн Європи – членів Європейської конференції адміністрацій зв’язку (СЕПТ) та спостерігачів від європейських організацій зібралися на 32-е засідання Проектної групи СЕПТ з питань радіочастотного моніторингу FM PT 22, яке відбулося у м. Любляна, Республіка Словенія. Від України у засіданні брав участь начальник відділу управління науково-технічного забезпечення ДП „Український державний центр радіочастот” Вадим Благодарний.

 

Представники АЗ заслухали звіти про результати попередніх засідань міжнародних органів у 2009 році. Крім того, вони обговорили питання, пов’язані з розробкою опитувальників щодо реалізації процедури інспектування радіоелектронних засобів,статистики та тенденцій впливу радіозавад авіаційній радіослужбі, складу служб радіомоніторингу у країнах – членах СЕПТ.

 

Цікавим є той факт, що система радіочастотного моніторингу (СРЧМ) УДЦР, за даними опитування, ініційованого Федеральним офісом зв’язку Швейцарії і проведеного робочою групою FM PT22 у 26 країнах – членів СЕПТ, визнана найрозвиненішою в Європі. Тут враховували потужності національних служб радіомоніторингу – кількість стаціонарних та мобільних засобів, персоналу тощо.

 

У складі СРЧМ УДЦР, за останніми даними, нараховується близько 210 стаціонарних станцій радіомоніторингу, з яких 165 є інтегрованими до складу автоматизованої системи радіомоніторингу УДЦР та 114 мобільних станцій. Для порівняння: у складі СРЧМ Німеччини, яка має найбільш потужний потенціал,  нараховується 90 стаціонарних й лише 32 мобільні станції радіомоніторингу.

 

Крім того, учасники засідання розглянули результати деяких досліджень, проведених адміністраціями зв’язку та розробниками обладнання радіомоніторингу, з питань проведення вимірювань параметрів випромінювань радіоелектронних засобів, оцінювання впливу радіозавад на системи зв’язку тощо.

 

За словами Вадима Благодарного, участь у 32-му засіданні Проектної групи СЕПТ з питань радіочастотного моніторингу FM PT 22 дозволила ретельно ознайомитися з розробками проектів відповідних регуляторних документів, узгодити питання щодо застосування єдиних принципів та методів при проведенні вимірювань з фахівцями у галузі радіочастотного моніторингу інших країн.

 

Отриману інформацію буде використано при вирішенні питань, пов’язаних з підвищенням ефективності проведення радіомоніторингу в Україні, зокрема,  при розробці нової нормативно-методичної бази, оснащенні структурних підрозділів новими технічними засобами радіомоніторингу та проведенні відповідних досліджень.

 

Для довідки

 

Проектна група FM PT 22 з питань радіочастотного моніторингу входить до складу Робочої групи СЕПТ з питань управління спектром WG FM, яка, у свою чергу, є робочим органом Комітету з електронних комунікацій (ЕСС) у складі СЕПТ.

 

Завданнями цієї Проектної групи є проведення досліджень з моніторингу використання радіочастотного спектра існуючими та перспективними радіотехнологіями, розробка відповідних рекомендацій ЕСС, обмін інформацією з організації підготовки персоналу служб радіомоніторингу, адміністративних і технічних процедур проведення радіомоніторингу, розробка типових угод щодо діяльності служби радіомоніторингу у прикордонній зоні, а також спільних скоординованих процедур та методик вимірювань при здійсненні технічного радіоконтролю параметрів радіовипромінювань.

Start typing and press Enter to search