Майже 200 заявок щодо усунення дії джерел радіозавад відпрацювали фахівці УДЦР у I кварталі 2018 року.

Про це повідомив директор департаменту радіочастотного моніторингу та забезпечення автоматизованої системи радіочастотного моніторингу Юрій Гресько.

Він, зокрема, зазначив, що у першому кварталі поточного року УДЦР отримав 222 заявки від громадян та суб’єктів господарювання на усунення електромагнітного випромінювання, яке перешкоджало прийманню радіосигналів. Із них – 54  надійшло з Києва та області, 168 – з інших регіонів України. Переважна більшість заявок подана операторами стільникового зв’язку та  широкосмугового радіодоступу.

«Загалом ми опрацювали 188 заявок на пошук стороннього випромінювання.  Результативно попрацювали фахівці на Київщині, Одещині та Дніпропетровщині, де сумарно усунено майже 100 радіозавад», – повідомив Юрій Гресько.

За словами директора департаменту, побічні випромінювання можуть нести потенційну загрозу і для безпеки людей.

Нещодавно, наприклад, на звернення ДП „Украерорух“ фахівці УДЦР оперативно виявили та усунули дію радіозавади, яка впливала на радіоелектронні засоби керування повітряним рухом та створювала передумови виникнення надзвичайної ситуації з літаками.

УДЦР наголошує, аби уникнути радіозавад, споживачі телекомунікаційних послуг зобов’язані дотримуватися Закону України „Про радіочастотний ресурс України“.

 

Результати роботи підрозділів радіочастотного моніторингу УДЦР по розгляду заявок на радіозавади за 1 кв_2018

 

12 квітня 2018

Start typing and press Enter to search