Про це в коментарі прес-службі УДЦР повідомив генеральний директор держпідприємства Володимир Корсун.

Він уточнив, що роботи з виявлення шкідливої радіозавади на Волині, яке зафіксувало бортове обладнання супутника спостереження за поверхнею Землі, почалися одразу після звернення Європейського Космічного Агентства.

Враховуючу територіальну приналежність, до пошуку джерела випромінювання долучилися фахівці Волинського обласного відділу Західної філії УДЦР, які обстежили радіооб’єкти в радіусі 5 км від вказаних у повідомленні географічних координат. За допомогою аналізаторів спектру мобільного комплексу радіомоніторингу УДЦР було оперативно здійснено сканування діапазону частот 1400-1427 МГц та вимірювання параметрів випромінювання відповідних радіоелектронних засобів.

Так, в ході перевірки телевізійних передавачів аналогового мовлення, які розміщені на зазначеній території, було встановлено: параметри випромінювання передавачів аналогового телевізійного мовлення (працюють на 11, 29, 47, 49, 51 та 57 телевізійних каналах) відповідають дозвільним документам УДЦР.

В той же час, фахівці УДЦР зафіксували випромінювання на частоті 1422,5 МГц. За результатами аналізу, дійшли висновку, що дана частота, яку зазначено у звернені Агенства, відповідає другій гармоніці відеосигналу передавача аналогового телевізійного мовлення 51 ТВК (частота 711,25 МГц). Це і стало найбільш вірогідною причиною виникнення радіозавади.

«На вимогу наших фахівців телерадіокомпанія, яка здійснює мовлення на 51 ТВ каналі, провела відповідні роботи з  обслуговування та налаштування передавача та антенно-фідерних пристроїв. Після повторної перевірки засобами комплексу радіомоніторингу УДЦР, випромінювання на частоті 1422,5 МГц з ефіру не фіксувалося», – зазначив Володимир Корсун.

Прес-служба Українського державного центру радіочастот

Start typing and press Enter to search