Європейське Космічне Агентство (ЄКА), звітуючи про поточні результати виконання програми SMOS на Всесвітньому симпозіумі IGARSS, висловило особливу подяку за ефективне співробітництво з адміністраціям та інституціям, виконуючими функції радіочастотного менеджменту, деяким країнам. У цьому списку поряд із  Канадою, Данією, Фінляндією, Німеччиною, Ісландією, Португалією, Іспанією та США, названо й Україну.

 

А передісторія цієї співпраці є такою. Наприкінці листопада 2009 року (ЄКА) вивело на орбіту супутник спостереження за поверхнею Землі – SMOS (Soil Moisture and Ocean Salinity), із застосуванням якого планувалося вимірювати вологість грунту  та солоність океану шляхом виконання пасивних сенсорних операцій в рамках супутникової служби дослідження Землі в смузі частот 1400-1427 МГц. На етапі введення в експлуатацію супутника були виявлені радіозавади, які перешкоджали його функціонуванню. В деяких районах взагалі виявилось неможливим проводити наукові дослідження на основі отриманих даних. Джерела завад, які створювали передавачі, що нелегально здійснювали випромінювання в смузі частот,  знаходилися в Азії, Європі, на Близькому Сході та в деяких берегових зонах.

 

ЄКА започаткувало контакти з національними органами з питань радіочастотного менеджменту, зокрема з Українським державним центром радіочастот, з метою визначення шляхів зменшення кількості завад та зниження їх рівнів.

 

Починаючи з квітня 2011 року, УДЦР тісно співпрацював з ЄКА у цьому напрямку. Додамо, що, окрім сприяння реалізації цієї Міжнародної програми досліджень SMOS, ще одним з позитивних результатів стало виявлення та вилучення деяких РЕЗ, які ввозилися та використовувалися на території України незаконно.

 

На малюнку, отриманому нами від Європейського Космічного Агентства, позначена територія нашої країни, яка на цей час є повністю вільною від завад для SMOS.

Start typing and press Enter to search