На адресу начальника Українського державного центру радіочастот Павла Слободянюка надійшов лист від Європейської космічної агенції, в якому фахівцям підприємства висловлена вдячність за умілі дії, що сприяли усуненню радіозавад супутнику, який здійснював нагляд за поверхнею землі.

 

Події ж розгорталися наступним чином. Ще в листопаді 2009 року Європейська космічна агенція (ЕSA) запустила супутник під назвою SMOS (спостереження за вологістю грунту та солоністю океану) для нагляду за поверхнею землі. На борту космічного апарату було встановлено пасивний РЧ-сенсор, що працює в смузі 1400-1427 МГц в рамках служби ЕЕSS.

 

На жаль, з самого початку експлуатації об’єкту були виявлені суттєві радіочастотні завади, які спотворювали сигнали яскравісної температури, яку вимірював бортовий сенсор. Це значним чином негативно впливало на якість отриманих даних та проведення наукових досліджень. Завади, як виявилося, були спричинені високим рівнем небажаних випромінювань з боку наземних систем, які працюють у суміжних смугах, до пасивних служб у смузі частот 1400-1427 МГц, а також несанкціонованими випромінювачами, які працюють у смузі частот пасивної служби.

 

У квітні 2011 року ЕSA звернулася до УДЦР з проханням сприяти у виявленні потужних джерел РЧ завад, які знаходяться на території України. З метою ідентифікації типу передавачів, які спричиняють завади, фахівці Українського державного центру радіочастот здійснили відповідні заходи. В результаті проведеної роботи завади усунуто. Європейська космічна агенція дякує УДЦР за співробітництво та ефективну допомогу у виявленні завад для супутника, що призначений для спостереження за поверхнею землі.

Start typing and press Enter to search