В період підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи з футболу ЄВРО-2012 на Український державний центр радіочастот покладатиметься відповідальність за організацію заходів з частотного планування та радіочастотного моніторингу електромагнітної обстановки.

 

Практика проведення великих спортивних подій – Олімпійських ігор в Афінах (2004), Пекіні (2008), ЄВРО-2008 в Австрії та Швейцарії доводить, що успіх цих заходів, певною мірою, визначається надійністю роботи засобів зв’язку, що забезпечують перебіг спортивних змагань.

 

Для ознайомлення з досвідом роботи Австрійської телекомунікаційної адміністрації та Австрійського представництва компанії „Rohde & Schwarz” щодо організації заходів з регулювання користування радіочастотним ресурсом та технічного забезпечення ЄВРО-2008 до Відня була відряджена група фахівців УДЦР, яку очолив заступник начальника підприємства Володимир Титаренко.

 

2010-06-02_p01

В ході робочої зустрічі австрійські колеги презентували українським спеціалістам основні напрямки діяльності регуляторного органу Австрії – телекомунікаційної адміністрації та представництва компанії „Rohde & Schwarz”. Австрійська сторона також продемонструвала українцям нові зразки засобів радіомоніторингу. Але особливо наших фахівців зацікавив досвід організації та проведення заходів з надання телекомунікаційних послуг під час проведення ЄВРО-2008. Досить детально розглянуто питання щодо планування та присвоєння радіочастот радіоелектронним засобам, контролю відповідності ввезених РЕЗ, проведення радіочастотного моніторингу.

2010-06-02_p02

Про масштабність завдань, які доведеться виконувати УДЦР для забезпечення надійності зв’язку на ЄВРО-2012, можна говорити хоча б на підставі статистичних даних, що оприлюднені після світових та європейських спортивних змагань.

 

Наприклад, на Олімпійських іграх в Пекіні (2008) було задіяні більше 300 інженерів, отримано близько 9000 заявок на ліцензії, акредитовано 15329 одиниць радіообладнання, виділено 21000 частот, перевірено 7800 одиниць комунікаційного обладнання. Для моніторингу радіочастотного простору були задіяні 7 стаціонарних автоматизованих вимірювальних комплексів, 32 мобільні станції моніторингу, 3000 моніторингових пристроїв тощо.

 

Інформація, що отримана під час відрядження до Відня, як зазначив керівник української делегації Володимир Титаренко, ретельно вивчається.

 

– Специфічність полягає у тому, що ЄВРО-2012 проходитиме одночасно у двох країнах, які мають різну законодавчу базу, різні підходи до формування тарифів за надання дозволів та використання радіочастот. Це потребує від нас відповідної координації дій з польськими партнерами. В цьому напрямку ми вже почали працювати, – додав він.

Start typing and press Enter to search